App Store Google Play

Дніпропетровський УБОЗ викрив грандіозний "конверт"

03.11.2014 15:24
Дніпропетровський УБОЗ викрив грандіозний "конверт"

Дніпропетровські убозівці викрили конвертаційний центр, щомісячний обіг якого складав близько 250 млн. гривень. Його злочинна діяльність була ліквідована днями працівниками управління по боротьбі з організованою злочинністю.

Діяльність конвертаційного центру забезпечувала злочинна група у складі 20 осіб.

Як повідомили в міліції, до складу даної групи входили двоє колишніх співробітника податкової міліції, колишній працівник управління служби безпеки України в Дніпропетровській області, заступник директора регіональної дирекції комерційного банку, перший заступник начальника державної податкової інспекції - начальник відділу фінансових розслідувань районного рівня.

Дані особи, вступивши в злочинну змову зі службовцями Міністерства доходів і зборів України, розподіливши між собою ролі, для забезпечення діяльності конвертаційного центру створили ряд суб'єктів підприємницької діяльності, реквізити яких використовували в злочинних схемах, спрямованих на розкрадання бюджетних коштів і коштів державних підприємств, надання послуг підприємствам, установам та організаціям з переведення безготівкових грошових коштів у готівку шляхом здійснення фінансово-господарських операцій з метою мінімізації податкових платежів, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Для цього злочинці зареєстрували і придбали більше 80 суб'єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності (зареєстровані за матеріальну винагороду на підставних громадян).

Щомісячні обороти такої діяльності складали 200-250 млн. грн.

Працівники УБОЗ одночасно провели 67 обшуків місць розташування «тіньових» офісних приміщень фігурантів та місць їх проживання. Також були припинені розрахункові операції поточних рахунків фіктивних підприємств.

Під час обшуків було вилучено готівкові грошові кошти в сумі близько 1 млн. грн. та понад 400 тис. доларів США, 15 печаток підприємств з ознаками фіктивності, 25 комплектів комп'ютерної техніки, яка використовувалася для організації конверт центру, 3 печатки підприємств, зареєстрованих в офшорних зонах, програмне забезпечення по віддаленому керівництву рахунками, оригінали реєстраційних, а також первинних бухгалтерських документів вказаних підприємств та більше 1000 незаповнених бланків з відбитками печаток підприємств з ознаками фіктивності.

На рахунках підконтрольних фігурантам підприємств заблоковано безготівкових коштів на суму понад 2 млн. грн.

В даний час проводяться подальші дії з метою встановлення додаткових епізодів і отримання доказів злочинної діяльності, необхідних для притягнення членів даної групи до кримінальної відповідальності за ознаками ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна та штраф у розмірі від 3-х до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...