App Store Google Play

Як недоліки Закону про амністію випускають на волю убивць

28.07.2014 14:40
Як недоліки Закону про амністію випускають на волю убивць

Через поправки до Закону про амністію убивця трирічної дитини може уникнути покарання. Про це в медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» говорили батьки загиблого немовляти Віталій і Віта Данилишин та їх адвокат Андрій Верба.

Віталій Данилишин нагадав журналістам обставини події: «31 травня 2013 року ми везли сина Тараса, якому було 3,5 місяці, до лікарні, і на перехресті Панікахи та Запорізького шосе сталося ДТП, в результаті якої Віта отримала серйозні тілесні ушкодження, а син загинув».

Його дружина досі не може згадати всіх подробиць того жахливого ранку.

«Не пам'ятаю, як все відбувалося. Пам'ятаю, як ми виїхали з дому і далі момент пробудження в лікарні. Кілька днів після цього я ще думала, що син живий. Ніякої допомоги з боку водія, який нас збив, ми не отримали. Перший місяць був шалено складний. Я отримала три переломи тазу, перелом ноги, струс головного мозку. Через цю травму я втратила роботу, бо отримала ступінь інвалідності», - розповіла Віта Данилишин.

На думку адвоката Андрія Верби, через прийняті поправки до закону правові наслідки для сімей, потерпілих в ДТП, можуть бути плачевними, адже із Закону про амністію в 2014 році був виключений один з пунктів, яким засвідчувалося: амністія не може застосовуватися до осіб, що не відшкодували завдані збитки.

«У події ДТП були задіяні два водія. Один з них має двох неповнолітніх дітей, так що до нього цей закон може бути застосовний. Інший водій, крім цього ДТП, притягувався 36 раз до адміністративної відповідальності, в тому числі за грубе порушення правил дорожнього руху, куди входить їзда без документів, їзда в нетверезому стані, перевищення швидкості, і так далі. Його пропозиція про компенсацію збитку обмежилася 17,5 тисячами гривень, в той час як ми оцінюємо збиток в суму 350 тисяч гривень. До того ж, досудове розслідування встановило, що другий водій був власником автомобіля «Шкода». Але за дивним збігом обставин після пред'явлення цивільного позову ця машина була знята з обліку. Оскільки вона є речовим доказом по даній справі, її не можна ремонтувати або продавати до закінчення судового розгляду. На сьогодні через ремонт цього автомобіля не можна буде провести експертизу, щоб встановити швидкість руху транспортного засобу», - пояснив проблеми потерпілих їх адвокат.

Внаслідок ДТП загинула дитина, мати отримала 2 ступінь інвалідності і втратила роботу, бабуся дитини має середньої тяжкості тілесні ушкодження. Пред'явлено обвинувачення 2 водіям, але перший брав участь в житті сім'ї, допомагав матеріально, а другий водій повів себе вкрай неетично. Втім зараз, через поправки до закону, ця людина зможе звільнитися від кримінального покарання, ще й не відшкодовуючи збитку.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...