App Store Google Play

Люстраційний комітет акцентує увагу на очищенні прокуратури і судів

25.07.2014 09:52
Люстраційний комітет акцентує увагу на очищенні прокуратури і судів

Про це 22 липня в ході презентації політичної партії «ВОЛЯ» у Дніпропетровську повідомила голова Люстраційного комітету Штабу національного захисту Дніпропетровської області Таміла Ульянова.

 

За словами голови дніпропетровських люстраторів, за нетривалий термін роботи очолюваного нею комітету вже є чим пишатися.

 

«Ми спільно з низкою громадських організації Дніпропетровщини та за участі присутнього тут Єгора Соболєва змусили написати рапорт про звільнення колишнього начальника ГУ МВС у Дніпропетровській області Георгія Гогуадзе. Після оприлюднення нами численних фактів службових зловживань та порушень був звільнений начальник ДАІ Дніпропетровської області Микола Вовчук. Великий масив інформації, зібраної нашими активістами стосовно начальника Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради Олександра Величка, переданий нами в прокуратуру області та Генеральну прокуратуру», - повідомила Таміла Ульянова присутнім журналістам.

 

За її словами, люстрація на Дніпропетровщині стикається з шаленим спротивом. Її потребує суспільство і вітають прості люди, а чиновники, особливо у силових відомствах, опираються спробам люстрації усіма силами.

 

«Я дуже вдячна всім людям, які діляться з нами інформацією щодо фактів корупції, щодо зловживань у органах правопорядку. Ми знаємо – це не поодинокі випадки, і лише зламавши систему, можна очистити владу від тих, хто не дозволяє нам жити чесно. Але чиновники, особливо у силових відомствах, чинять шалений спротив. Вони вмикають всі механізми, включно з підкупом та залякуванням свідків, аби уникнути висвітлення своєї діяльності. Серед таких посадовців, які не мають морального права обіймати свої посади і не відповідають численним люстраційним критеріям – заступник начальника ГУ МВС в Дніпропетровській області Вадим Фокін та начальник ДАІ Дніпропетровська Сергій Волчков. Але ми не зупинимось і доказово вимагатимемо у керівництва цих осіб звільнення з займаних посад», - пояснила пані Ульянова.

 

На думку люстратора, стан справ у інших правоохоронних органах не кращий. При цьому особливої уваги заслуговує прокуратура – орган, який має займати провідну роль у дотриманні законності й правопорядку в місті та області.

 

«Ми розпочинаємо люстрацію Дніпропетровської обласної прокуратури! Через ганебну кадрову політику, саботаж багатьох рішень на сьогоднішній день залишаються працювати практично всі заступники колишнього обласного прокурора Наталії Марчук. Остання, поставлена на цю посаду виключно через те, що була подругою і кумою колишнього генпрокурора Віктора Пшонки, була справжнім провідником режиму Януковича і привела за собою цілий ряд заступників. Ми вважаємо, що Світлана Виноградова, Сергій Кузьменко та Олег Ричка повинні покинути свої посади за власним бажанням, оскільки ці люди не мають жодного морального права обіймати свої посади. Вони не лише спостерігали за безпредєлом в часи Майдану, а й впроваджували свої корупційні схеми замість наглядати за законністю. На сьогодні жоден із заступників обласного прокурора Романа Федика не подав декларації про доходи за минулий рік, що є порушенням вимог закону. Тому ми звертаємося до контролюючих органів за допомогою у очищенні органів прокуратури», - розповіла про ситуацію у відомстві голова Люстраційного комітету.

 

Навіть ті, хто був звільнений з прокуратури, стверджує пані Ульянова, «виринають» на інших, не менш «хлібних» посадах. Зокрема колишній перший заступник прокурора області Олег Пахніц сьогодні претендує на посаду начальника Департаменту охорони навколишнього середовища Дніпропетровської ОДА і бере участь у конкурсі.

 

«Ми звертаємося до Коломойського з проханням не допустити його до даної посади, оскільки, по-перше, громадськість пам'ятає його по прокуратурі як праву руку і виконавця злочинних наказів Наталії Марчук, а по-друге, вже виконуючи обов’язки начальника Департаменту екології, ця людина завдала збитків державі на суму близько 70 млн. грн. на день! Якщо обласна влада не відреагує, ми залишаємо за собою право мітингів і пікетів проти нього», - заявляє люстраторка.

 

Також Люстраційний комітет Штабу національного захисту Дніпропетровської області починає люстрацію всіх судів Дніпропетровської області.

 

«Ми знаємо що в багатьох районних судах відсутній автоматичний розподіл справ, що є порушенням закону. Також маємо багато фактів незаконних рішень, інформацію щодо яких ми переїдаємо до вищестоящих і контролюючих органів. Без очищення судів і прокуратури процедура люстрації нинішньої системи неможлива», - резюмувала голова Люстраційного комітету.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...