App Store Google Play

Вимушені переселенці з Донбасу повертаються у звільнені міста

24.07.2014 14:24
Вимушені переселенці з Донбасу повертаються у звільнені міста

Наразі в Слов'янськ і Краматорськ з Дніпропетровської області вже повернулося близько 100 переселенців. Ще 55 жителів цих міст, яких тимчасово прихистила Дніпропетровщина, виїхало до рідних домівок  сьогодні.

 

Це вже друга група переселенців, яка організовано відправляється з Дніпропетровська до Донбасу. Люди кажуть: дуже скучили за домом. Раїса Володимирівна, що прожила у Краматорську майже все життя, повертається у рідну домівку зі сподіваннями на краще.

 

«Нам довелося тікати, адже було дуже страшно. Бомбили нас через дорогу, осколки були у дворі, - згадує жінка. - Тут ми жили в хороших умовах. Але зараз дуже хочеться додому, де не були три тижні. Сподіваємося, що все буде добре».

 

Переселенці від’їжджали від Дніпропетровської облдержадміністрації двома пасажирськими автобусами. Колону для забезпечення безпеки супроводжували машини МНС.

 

«В дорозі людям даватимуть питну воду та продукти харчування. Діти на честь свята - повернення додому - отримають морозиво. По приїзду в Слов'янськ і Краматорськ всіх переселенців нагодують обідом. Потім кожну сім'ю автобус доставить за місцем проживання», - розповів радник голови облдержадміністрації Вадим Шебанов.  

 

З перших днів визволення Слов'янська і Краматорська в цих містах працюють рятувальники з  Дніпропетровської області, які розбирають завали і відновлюють комунальні мережі. Також на місці працюють сапери МНС. Задіяно 15 одиниць техніки. Це пожежні машини, автокухня, водовозки та піротехнічні служби. За словами начальника ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Ігоря Романюка, знаходитися у Слов`янську та Краматорську наразі безпечно.

 

 «Більше 400 снарядів було знешкоджено лише підрозділом вибухотехніків від Дніпропетровської області. Всього близько 5 тис боєприпасів було знищено: це і розтяжки, і мінометні міни, і всілякі комплекси, - повідомив він. - Першочергові заходи з запуску інфраструктури, очищення місць масового перебування людей, парків, скверів проведені. Думаю, що протягом тижня-двох буде проведена повна зачистка міст. За тією інформацією, яка у нас є, цілком безпечно там перебувати».

 

 На сьогодні на території Дніпропетровської області залишається близько 6500 переселенців з Луганської та Донецької областей і близько 700 осіб з Криму. За словами Вадима Шебанова, майже половина переселенців з Донбасу хочуть залишитися на Дніпропетровщині. 

 

«Вони бачать, що область працює, є можливості для особистого росту. І вони вважають, що їм ефективніше тут залишитися і стати дніпропетровцями, - зазначив він. – Люди, які залишаються тут, забезпечені житлом. Волонтери, міська та обласна влада допомагають харчуванням. Багато з них працевлаштувалися - самостійно або через центр зайнятості. Ми максимально сприяємо людям, щоб вони відчували себе тут, як вдома».Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...