App Store Google Play

Штаб переговорників по визволенню полонених з зони АТО в Дніпрі

17.07.2014 09:09
Штаб переговорників по визволенню полонених з зони АТО в Дніпрі

Нагадаємо, що в понеділок до Міської багатопрофільної клінічної лікарні № 4 доставили п'ятьох постраждалих із зони АТО. Четверо з них - військові-контрактники із Західної України, ще один - цивільний мешканець Донбасу. Вони пробули в полоні бойовиків у Луганській області близько місяця.


Луганський активіст, голова квартального комітету розповів, що його терористи забрали прямо з дому.
«Вночі в квартиру з автоматами зайшли люди і забрали мене. У мене як голови кварталу були ключі від люків, горищ. Зокрема, мене звинуватили в тому, що я був навідником для снайперів», - зазначив чоловік.


Його товариші за нещастям - четверо молодих хлопців - потрапили до полону у першому своєму бою, коли отримали завдання забрати з зони бою поранених та пошкоджену мінами техніку. Терористи утримували полонених в душовій кімнаті воєнкомату та щодня змушували копати траншеї. Знущалися здебільшого морально - вмовляли перейти на їх сторону. До останнього дня в полоні хлопці не знали, як їх доля складеться далі, але надія на порятунок була в кожного.


Визволенню п'ятьох полонених разом з переговорною групою сприяло керівництво Дніпропетровської облдержадміністрації.
«Керівництво Дніпропетровської ОДА з власної волі вирішило надати технічну, інформаційну та іншу можливу допомогу переговорній групі зі звільнення військовополонених. Також ми забезпечуємо переговорну групу транспортом, у нас є система з організації безпечних коридорів для вивезення полонених», - підкреслив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов.


Керівник переговорної групи, генерал-полковник Володимир Рубан додав, що звільнити хлопців вдалося в результаті декількох етапів. В цілому, з початку травня переговорній групі вдалося звільнити з полону більше 50 людей. Наразі близько 200 осіб залишається в полоні.
«Одна з головних моїх місій - це довести ворогуючим сторонам, що існують традиції війни, існує офіцерська честь, є правила поводження з військовополоненими. Якщо вони прикуті в душовій кабіні наручниками в тих позах, в яких людина не може заснути, це знущання над військовим, над людиною, - наголосив він. - Не можна знущатися над військовополоненими. Цим відрізняються військові підрозділи від бандформувань. Я сподіваюся, що спільно з обладміністрацією ми зможемо змінити обличчя війни».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...
Яка перевага у трамвая перед іншим наземним громадським транспортом? Перевага в тім, що трамвай рухається окремою смугою позазагальним транспортним потоком, ну і можливо взимку простіше чистити проїзд...