App Store Google Play

Через людей Ахметова ТЕС не відремонтують перед опалювальним сезоном

16.07.2014 09:37
Через людей Ахметова ТЕС не відремонтують перед опалювальним сезоном

Авансовий платіж з коштів енергоринку - єдине джерело грошей, за рахунок яких зупинені на літо ТЕЦ, які не виробляють теплову та електричну енергію в міжопалювальний період (квітень-жовтень), можуть підготуватися до опалювального сезону, пише газета "Капитал"

Відмова у виділенні авансового платежу Рада ОРЕ схвалив ще 24 червня. Згідно з протоколом засідання за таке рішення проголосували 8 з 10 директорів ради. ТЕЦ продовжують вибивати гроші з ОРЕ, але поки безрезультатно. 

Починаючи з 2006 р. Рада ОРЕ традиційно погоджує виділення ТЕЦ авансових платежів для проведення ремонтної кампанії та підготовки до опалювального сезону. Як правило, ТЕЦ отримують кошти в червні-серпні, а повертають у жовтні-грудні, після того як почнуть отримувати гроші за вироблену електричну та теплову енергію, відпущену споживачам. Вперше з 2006 р. Рада ОРЕ відмовив у авансі. 

Цього року на аванс загальним обсягом 50 млн грн претендували шість ТЕЦ (Сєвєродонецька, Миколаївська, Зуївська, Дніпродзержинська, Херсонська та Калуська), які знаходяться в держвласності і управляються Міністерством енергетики та вугільної промисловості. За словами Улітічу, цей аванс - єдина можливість для ТЕЦ залучити кошти для проведення ремонтів. «ТЕЦ, які хочуть в 2014 р. отримати аванс, влітку стоять. 

Через те що немає авансового платежу, обсяги планового ремонту довелося скоротити, розповів виданню директор Херсонської ТЕЦ Богдан Педченко. «Цей авансовий платіж для нас критичний, оскільки цього року енергоринок нам і так недоплатив за відпущену електроенергію», - додав він, але не уточнив суму. 

Голова Ради ОРЕ Борис Лісовий повідомив «Капіталу», що рада і надалі не має наміру розглядати питання про надання авансових платежів ТЕЦ. 

Президент асоціації «УкрТЕЦ» вважає, що Рада ОРЕ відмовила у авансі абсолютно необгрунтовано, так як він не несе відповідальність за готовність ТЕЦ до опалювального сезону, це прерогатива Міненерговугілля. Через те що більшість голосуючих директорів в Раді ОРЕ представляють приватний енергохолдинг ДТЕК (Ріната Ахметова, - Еспресо.TV), а ТЕЦ не мають жодного голосу, і приймаються такі рішення, заявив Улітіч, додавши, що рада регулярно приймає рішення про виділення кредитів в обсязі 3,4 млрд грн для теплової генерації (ТЕС), яка в основному належить ДТЕК, для розрахунків за вугільну продукцію. «Але при цьому рада відмовила ТЕЦ в авансі всього лише в 50 млн грн», - зауважує Улітіч. 

Улітіч зазначив, що середній вік українських ТЕЦ - 60-70 років. При цьому на частку станцій припадає близько 7% загального обсягу виробництва електроенергії в країні, але у виробництві тепла їх значення набагато більше - вони забезпечують теплом від 50% до 80% споживачів у своїх містах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...