App Store Google Play

Люстраційний комітет заявляє про неприпустимість призначення Пахніца

14.07.2014 17:29
Люстраційний комітет заявляє про неприпустимість призначення Пахніца

Люстраційний комітет Штабу національного захисту  Дніпропетровської області звернувся до голови Дніпропетровської облдержадміністрації з вимогою недопущення колишнього заступника прокурора Дніпропетровської області Олега Пахніца до конкурсу на посаду директора департаменту екології та природних ресурсів.

 

Як йдеться у зверненні, діяльність Пахніца викликала дуже неабиякий резонанс у громади міста під час його перебування на посаді заступника прокурора області. Його дії дуже часто мали неприкриту заангажованість.

 

Люстраційний комітет відзначає, що Олег Вікторович був "довіреною особою" колишньої прокурора області Марчук Н.В., призначеним на посаду за її вимогою. Вже у 2012 році, тобто пропрацювавши трохи більше року, отримав звання, яке дорівнює генеральському - державного радника юстиції 3 класу.

 

Як зазначають люстратори, в Дніпропетровській обласній прокуратурі Пахніц О.В. курував слідчий відділ та відділ прокурорів, які наглядають за діяльністю слідчого відділу (процесуального керівництва).

 

Основна діяльність слідчого відділу була провалена:

 

1) всі скандальні справи проти високопосадовців: проти заступника начальника управління юстиції області Зарицького (хабарі), проти начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Молчанова (хабар), проти начальника регіонального відділу державного аграрного фонду Савченка (розкрадання в особливо великих розмірах) протягом тривалого часу (з 2011 по 2012 рік) не знаходять свого вирішення в судах через провально низьку якість розслідування та виведення зі справ співучасників;

 

2) в 2012 грубо і нахабно зведено нанівець розслідування проти колишнього начальника Державної інспекції лікарських засобів області Аршави – замість 19 епізодів хабарів, зафіксованих негласним відеозаписом, Аршаві пред'явили обвинувачення лише по 5-х епізодах, та й ті кваліфіковано не як хабар (від 5 до 10 років), а як зловживання владою (штраф); у підсумку Аршава з двома співучасницями за цією м'якою статтею амністований;

 

3) у листопаді 2013 року ігнорував заяву Голосного М.І. про вчинене кримінальне правопорушення. Докладний опис злочинної бездіяльності висвітлений в публікації газети "ЛИЦА" - http://litsa.com.ua/show/a/15238 .

 

На думку Люстраційного комітету, Олег Пахніц не відповідає жодним люстраційним критеріям, не тільки не поніс відповідальності за минулі посадові порушення, але й отримав нову посаду.

 

Крім того, люстратори закидають Пахніцу завдання державі збитків майже на 70 мільйонів гривень через надання погодження на спеціальне водокористування Придніпровській ТЕС, що належить ахметівському ПАТ «ДТЕК-Дніпроенерго».

 

У доповідній записці стверджується, що таке одіозне призначення викликає занепокоєність та обурення громадськості, та наголошується на непримиренному ставленні Ігоря Коломойського до проявлення будь-якої заангажованості в питаннях кадрових призначень. Саме враховуючи останню якість обласного очільника, люстратори зі Штабу національного захисту сподіваються на порозуміння та безпосереднє втручання очільника Дніпропетровщини у ситуацію з призначенням Олега Пахніца.

 

Нагадаємо, Олег Пахніц був призначений на посаду в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА після того, як його було звільнено з посади заступника прокурора області. Представляв Олега Вікторовича на посаду і умовляв громадськість не проводити акцій протесту в.о. заступника голови ОДА Святослав Олійник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...