App Store Google Play

Між Коломойським та Порошенком конфлікт неминучий — експерт

10.07.2014 15:16
Між Коломойським та Порошенком конфлікт неминучий — експерт

Заява олігарха Ігоря Коломойського про конфіскацію майна тих, хто фінансує сепаратизм, є свідченням того, що він знає, коли і що казати.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Андрій Золотарьов.

"Ця заява свідчить про те, що Коломойський не перестає робити вдалі політичні інвестиції у свій політичний капітал. Він дуже добре знає, що бажають чути люди. У Донбасі ідея націоналізації майна олігархів підтримується 75%-ми населення. І от ця заява Коломойського підтверджує, що він знає, про що говорить. В реаліях сучасної України ця ідея вельми провокативна. Тому що вона може дуже швидко стати популярною і набрати матеріальної сили. Незрозуміло, де вона зупиниться і на кому. Ми вже чули на Майдані гасла про десятину щодо олігархів", - зазначив експерт.

Золотарьов нагадав, що в умовах політичної кризи, зумовленої подіями на Майдані, а потім — Донбасі, свої позиції втратили низка олігархічних кланів. Натомість піднялися інші.

"Свої позиції втратили сім'я Януковича, Фірташ. Досить потужний удар отримав Ахметов. Виграв мільярдер Порошенко, який повернувся з політичного небуття на вищий щабель влади. Виграв і Коломойський. Під виглядом боротьби з терористами, сепаратистами і російськими диверсантами він встановив особистий контроль над кількома регіонами півдня та сходу країни. І створив собі так звану антиНоворосію. Не виключено, що Коломойський вже зараз намагається отримати конкурентні переваги у перерозподілі власності інших олігархічних груп, які можуть обвалитися під час кризи. Він став загальномасштабною фігурою. І реально сприймається у любій ролі", - зауважив експерт.

Він переконаний, що між Коломойським та Порошенком неминучий конфлікт інтересів.

"Це досить потужні фігури, яким може виявитися затісно в межах України. Конфлікт між олігархічними клани — невідворотній", - прогнозує Золотарьов.

"Українській політиці не так важливо, що людина каже, а важливо, що вона робить. Тому дуже швидко ми побачимо, що ж було підґрунтям дій та заяв Коломойського: або банальне намагання захистити власну кормову базу, розширити вплив та трішки пощипати інших олігархів, або він бачить невідворотність великих змін в українському суспільстві", - додав експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...