App Store Google Play

Реформа чиновництва: кому пряник, а кому і копняк

03.07.2014 18:14
Реформа чиновництва: кому пряник, а кому і копняк
Протягом липня Кабмін підготує зміни до законодавства про державну службу та місцеве самоврядування і на початку серпня подасть пропозиції у Верховну Раду. Зокрема, аби викорінити корупцію із владних кабінетів, хочуть підвищити зарплати держслужбовцям та провести серед них "зачистку" кадрів.

 

Це передбачено одним із десяти  першочергових кроків урядової боротьби з корупцією в Україні на найближчі півроку, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування. Ці законопроекти розробляються спільно з експертами Європейської комісії і міжнародної організації GRECO", - сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Він наголосив, що крім іншого, вони передбачатимуть достойну оплату праці для службовців державного сектору.

"Бо та ситуація, яка зараз є з оплатою праці держслужбовців і з мотивацією їхньої роботи, є неадекватною. Ненормально, коли відповідні службовці, які надають адміністративні послуги, отримують зарплати в розмірі 1200-1500 гривень. Тоді виникає побутова корупція і величезний дефіцит фахових кадрів, які готові працювати в цій сфері чесно", - підкреслив Петренко.

[article_attached position="5"]Законопроект передбачатиме як реальні вимоги до держслужбовців, так і пропонуватиме систему мотивації, у тому числі матеріальну.

"Також повинна піти в минуле практика мотивування і надбавок, коли фактична надбавка до зарплати службовця залежить не від його фахового рівня, а від лояльності керівництва", - додав міністр юстиції.

У рамках блоку "доброчесна публічна служба" буде поданий ще великий пакет законів щодо запобігання конфлікту інтересів і можливості контролю за представниками публічної служби з боку громадськості. Ці закони також розробляються з представниками GRECO і будуть подані до парламенту до 1 вересня поточного року.

Нагадаємо, серед десяти пріоритетів урядової концепції боротьби з корупцією є також реформування судової системи, міліції, прокуратури тощо.



Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...