App Store Google Play

Реформа чиновництва: кому пряник, а кому і копняк

03.07.2014 18:14
Реформа чиновництва: кому пряник, а кому і копняк
Протягом липня Кабмін підготує зміни до законодавства про державну службу та місцеве самоврядування і на початку серпня подасть пропозиції у Верховну Раду. Зокрема, аби викорінити корупцію із владних кабінетів, хочуть підвищити зарплати держслужбовцям та провести серед них "зачистку" кадрів.

 

Це передбачено одним із десяти  першочергових кроків урядової боротьби з корупцією в Україні на найближчі півроку, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування. Ці законопроекти розробляються спільно з експертами Європейської комісії і міжнародної організації GRECO", - сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Він наголосив, що крім іншого, вони передбачатимуть достойну оплату праці для службовців державного сектору.

"Бо та ситуація, яка зараз є з оплатою праці держслужбовців і з мотивацією їхньої роботи, є неадекватною. Ненормально, коли відповідні службовці, які надають адміністративні послуги, отримують зарплати в розмірі 1200-1500 гривень. Тоді виникає побутова корупція і величезний дефіцит фахових кадрів, які готові працювати в цій сфері чесно", - підкреслив Петренко.

[article_attached position="5"]Законопроект передбачатиме як реальні вимоги до держслужбовців, так і пропонуватиме систему мотивації, у тому числі матеріальну.

"Також повинна піти в минуле практика мотивування і надбавок, коли фактична надбавка до зарплати службовця залежить не від його фахового рівня, а від лояльності керівництва", - додав міністр юстиції.

У рамках блоку "доброчесна публічна служба" буде поданий ще великий пакет законів щодо запобігання конфлікту інтересів і можливості контролю за представниками публічної служби з боку громадськості. Ці закони також розробляються з представниками GRECO і будуть подані до парламенту до 1 вересня поточного року.

Нагадаємо, серед десяти пріоритетів урядової концепції боротьби з корупцією є також реформування судової системи, міліції, прокуратури тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...
Сумна Дніпровська історія в картинках про абсурдно-цинічну невдячність...Або - "Как причудлива тасуется колода" (с), чи "Самое дорогое на земле - это глупость, потому что за неё дороже всего прих...