App Store Google Play

Реформа чиновництва: кому пряник, а кому і копняк

03.07.2014 18:14
Реформа чиновництва: кому пряник, а кому і копняк
Протягом липня Кабмін підготує зміни до законодавства про державну службу та місцеве самоврядування і на початку серпня подасть пропозиції у Верховну Раду. Зокрема, аби викорінити корупцію із владних кабінетів, хочуть підвищити зарплати держслужбовцям та провести серед них "зачистку" кадрів.

 

Це передбачено одним із десяти  першочергових кроків урядової боротьби з корупцією в Україні на найближчі півроку, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування. Ці законопроекти розробляються спільно з експертами Європейської комісії і міжнародної організації GRECO", - сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Він наголосив, що крім іншого, вони передбачатимуть достойну оплату праці для службовців державного сектору.

"Бо та ситуація, яка зараз є з оплатою праці держслужбовців і з мотивацією їхньої роботи, є неадекватною. Ненормально, коли відповідні службовці, які надають адміністративні послуги, отримують зарплати в розмірі 1200-1500 гривень. Тоді виникає побутова корупція і величезний дефіцит фахових кадрів, які готові працювати в цій сфері чесно", - підкреслив Петренко.

[article_attached position="5"]Законопроект передбачатиме як реальні вимоги до держслужбовців, так і пропонуватиме систему мотивації, у тому числі матеріальну.

"Також повинна піти в минуле практика мотивування і надбавок, коли фактична надбавка до зарплати службовця залежить не від його фахового рівня, а від лояльності керівництва", - додав міністр юстиції.

У рамках блоку "доброчесна публічна служба" буде поданий ще великий пакет законів щодо запобігання конфлікту інтересів і можливості контролю за представниками публічної служби з боку громадськості. Ці закони також розробляються з представниками GRECO і будуть подані до парламенту до 1 вересня поточного року.

Нагадаємо, серед десяти пріоритетів урядової концепції боротьби з корупцією є також реформування судової системи, міліції, прокуратури тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...