App Store Google Play

У Дніпрі політологи гадали, коли в Україні завершиться війна

25.06.2014 18:19
У Дніпрі політологи гадали, коли в Україні завершиться війна

Позиція Росія в конфлікті навколо Донбасу змінюється, вважає дніпропетровський політолог Віктор Пащенко.

 

«Нас довгий час лякали загрозою армії на кордонах. З кожним тижнем не введення армії, цей фактор ставав все менш значущим. Тим не менш, він продовжує лякати багатьох, адже російські війська продовжують накопичуватися на кордоні. Рішення Путіна відвести війська, було прийняте завдяки санкціям, а також завдяки тому, що після ситуації в Криму в Україні все-таки з'явилася армія, яка на ходу вчиться воювати. Тому війська не вводилися, але, як символічний аргументу, стояли на кордоні. Зараз ми бачимо, що з'явився мирний план з боку Порошенка, який підтримала світова спільнота. І Росія також повинна була якось відреагувати, тому відвела війська від наших кордонів. Надалі можна чекати повторення подібних акцій і Росія, швидше за все, продовжить поставку своїх миротворців. Цього буде достатньо, щоб підтримувати тліючу діяльність сепаратистів без докорінного перелому», - пояснив ситуацію Віктор Пащенко.

 

Водночас політолог вважає, що «мирний план Порошенка»- це, швидше, пропагандистський документ.

 

«Світова влада не раз говорила про необхідність мирного вирішення конфлікту, і Порошенко ще раз показав, що, ми готові до мирних переговорів, додатково залучаючи таким чином симпатії на нашу сторону. Що стосується побоювань з приводу того, що після децентралізації сепаратисти керуватимуть східними регіонами, не думаю, що у них є довіра з боку цих регіонів. Для Донбасу взагалі тепер головна проблема - знайти того, хто зможе стати його представником. Від нинішніх переговорів очікувати чогось не варто, швидше за все, буде продовження військових дій», - песимістично налаштований політолог.

 

Його колега Дмитро Рева, втім, вважає, що «Мирний план» - це дипломатичний хід Президента України на знак того, що нова влада готова до переговорів і компромісів з Росією. Добре, що зі свого боку Путін послав сигнал, що він готовий домовлятися. Природно, що жодна поступка і компроміс не залишить всіх українців задоволеними, вважає Дмитро.

 

«Ми бачимо, що почалися мирні переговори, однак, що буде далі, ми побачимо після 27 червня. У тому числі, я думаю, що мова піде не тільки про конфлікт на Донбасі, думаю, що переговори будуть йти і про Крим, про проблему мови, про газові домовленості. Очевидно, що для Путіна невигідно завершення конфлікту на Донбасі, бо йому вигідно тримати Україну в підвішеному стані. Водночас, йому дискомфортно перебувати в статусі вигнанця серед світових лідерів, йому хочеться зберегти залишки обличчя, тому він буде змушений іти на поступки перед Україною», - сподівається Дмитро Рева.

 

На його думку, бойові дії в Україні мають завершитися до осені. За цей час для української влади принципово взяти під контроль державний кордон, стабілізувати і локалізувати опір сепаратистів і планомірно поступально наступати і звільняти українські території.

 

«На мій погляд, українці найближчим часом зіткнуться з явищем тероризму, що дійсно стане загрозою для наших територій. Ми бачимо, що відбулося вчора в Запорізькій області, розуміємо, що Росія робить ставку на терористичні акти, і цілком можливо, що ми зіткнемося із загрозою тероризму на Південному Сході», - відзначив Дмитро Рева.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...
Так сложилось, что на протяжении 2,5 лет наша команда(ГромКонтроль) дискутирует с ДнепрОГА и проводит совместную работу по ряду направлений. Одно из них - пригородный и междугородный внутриобластной а...
Кожен громадянин України має право безкоштовно отримати купу землі від Держави у приватну власність!Ціла стаття є в Конституції, нумер 121! Хочеш сільським господарством займатися? Не хочеш? все одно...