App Store Google Play

Робочим легше знайти роботу, ніж «білим комірцям»

23.06.2014 15:03
Робочим легше знайти роботу, ніж «білим комірцям»

Представники робочих спеціальностей можуть заробляти до 10 тис. грн., а середні зарплатні пропозиції для них знаходяться на рівні 3-4 тис. грн. При цьому знайти роботу їм буде простіше, ніж офісним співробітникам, - рівень конкуренції значно нижчий.

За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, конкуренція в проф. сфері «Робочий персонал» знаходиться на рівні один пошукач на одне робоче місце. У той же час, середній рівень конкуренції по Україні піднявся до 5-ти пошукачів на одне робоче місце. Тут можна зробити поправку на те, що Інтернет для робочих і нянь - далеко не єдиний спосіб пошуку роботи, проте частота використання онлайн-ресурсів зростає, а тенденції до зниження конкуренції не спостерігається.

Динаміка вакансій сама по собі досить показова. На фоні загального значного падіння ринку в проф. сферах «Робочий персонал», і «Домашній персонал» такої тенденції практично не помічаємо. Цих спеціалістів шукають навіть частіше, ніж у докризовий період.

Починаючи з січня 2014 року, кількість вакансій для робочих постійно збільшувалася на 5-10% на місяць. Зниження попиту помітне тільки в травні 2014, коли різко скоротилася кількість вакансій на Сході країни. Проте навіть за такого скорочення кількість вакансій у травні 2014 року на 20% більша, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Схожим чином ідуть справи і з вакансіями для домашнього персоналу. Вакансій для нянь у травні 2014 року пропонують стільки ж, скільки і в травні 2013 року, але при цьому в порівнянні з попередніми місяцями (березень-квітень 2014 року) помітне незначне падіння.

Робочі спеціальності. Тут у першу чергу роботодавців цікавлять двірники і прибиральники. Зарплати починаються від 1200 грн., максимальна пропозиція - близько 3000-3500 грн. Вимог мінімум, серед головних - старанність і бажання працювати. (Нагадаємо, що середня офісна зарплата в Києві складає 4-5 тис. грн.).

Другі за кількістю пропозицій різноробочі, а також робочі різних спеціальностей. Наприклад, оббивальники меблів, укладальники товару, установники вікон та ролет і т.д. Зарплати для таких робітників починаються з 3000 грн. і можуть сягати 7-8 тис. грн.

Окремо варто виділити вакансії для кваліфікованих робочих: слюсарів, механіків, столярів, електриків. Тут роботодавці вже більш прискіпливі - шукають досвідчених спеціалістів, з професійною освітою, досвідом роботи, для електриків будуть важливими рівні допуску. Зарплати стартують з 2500-3000 грн., і можуть сягати 8-9 тис грн. для деяких спеціальностей (наприклад, машиністи екскаватора, зварники, складальники холодильного обладнання). У окремих випадках роботодавці обіцяють до 10-15 тис. грн., але тільки тим, хто займається безпосередньо роботою з клієнтами - майстрам-ремонтникам, монтажникам вікон, монтажникам кондиціонерів, маючи на увазі не ставку, а можливий відсоток від прибутку. Складським робочим і вантажникам роботодавці пропонують від 2,5-3 до 6-7 тис. грн.

Домашній персонал. У цій сфері найбільш популярними лишаються вакансії для нянь. Вимоги, як правило, стандартні - досвід роботи з дітьми, часто профільна освіта (педагогічна, психологічна, рідше медична). За стандартних вимог і умов роботи зарплати для нянь починаються з 3,5-4 тис. грн. Ускладнення вимог (англійська мова, методики раннього розвитку, готовність проживати в наймача, готовність суміщати роботу няні й хатньої робітниці) піднімає зарплатні пропозиції до 8-10 тис. грн. Також у цій сфері є вакансії для хатніх робітниць (від 2500 грн.), садівників (від 4000 грн.) та інших працівників. У середньому зарплати на рівні 4-5 тис. грн.

Водії, кур'єри. Для водіїв також можливі різні види зайнятості. Так, персональний водій керівника може заробляти 4-6 тис. грн., але від нього, крім досвіду роботи за професією, знадобиться готовність працювати понаднормово. Водіям таксі різні таксопарки пропонують заробіток від 5 до 9 тис. грн., маючи на увазі при цьому тільки надання замовлень, а не фіксовану суму оплати праці (а ось диспетчерам таксі пропонують не більше 3 тис. грн.). Паркувальнику автомобілів VIP-класу роботодавець пропонує зарплату 3500 грн., а водію інкасаторської машини - від 5 до 12 тис. грн., експедитору-вантажнику - до 4500 грн., водіям-дальнобійникам - 6-8 тис. грн. Кур'єрам у середньому пропонують 1,5-2 тис. грн., за наявності свого автомобіля - 3-5 тис. грн.

Робота за кордоном

Окремо варто відзначити вакансії для спеціалістів робочих професій за кордоном. Серед усіх спеціальностей саме цих українських спеціалістів шукають найбільш інтенсивно поруч із інженерами і програмістами. Найчастіше йдеться про роботу в Росії, рідше в Польщі, Чехії, Словаччині, країнах Західної Європи. Для деяких спеціальностей трапляються досить екзотичні пропозиції - наприклад, помічник фермера в Австралії або сезонні робочі в Норвегії. У таких вакансіях зарплати, як правило, починаються з 1 тис. євро і можуть сягати 3-4 тис. євро залежно від сфери зайнятості й країни. Наприклад, хостес у готелі або офіціантці в ресторані можуть запропонувати від 800 євро (Катар, ОАЕ), хатнім робітницям у елітних котеджних містечках пропонують близько 10 тис грн., монтажникам, зварникам, електрикам у країнах Євросоюзу - від 11-22 тис. грн., майстрам на виробництві у Росії - 10-12 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в травні 2014 року.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...