App Store Google Play

Робочим легше знайти роботу, ніж «білим комірцям»

23.06.2014 15:03
Робочим легше знайти роботу, ніж «білим комірцям»

Представники робочих спеціальностей можуть заробляти до 10 тис. грн., а середні зарплатні пропозиції для них знаходяться на рівні 3-4 тис. грн. При цьому знайти роботу їм буде простіше, ніж офісним співробітникам, - рівень конкуренції значно нижчий.

За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, конкуренція в проф. сфері «Робочий персонал» знаходиться на рівні один пошукач на одне робоче місце. У той же час, середній рівень конкуренції по Україні піднявся до 5-ти пошукачів на одне робоче місце. Тут можна зробити поправку на те, що Інтернет для робочих і нянь - далеко не єдиний спосіб пошуку роботи, проте частота використання онлайн-ресурсів зростає, а тенденції до зниження конкуренції не спостерігається.

Динаміка вакансій сама по собі досить показова. На фоні загального значного падіння ринку в проф. сферах «Робочий персонал», і «Домашній персонал» такої тенденції практично не помічаємо. Цих спеціалістів шукають навіть частіше, ніж у докризовий період.

Починаючи з січня 2014 року, кількість вакансій для робочих постійно збільшувалася на 5-10% на місяць. Зниження попиту помітне тільки в травні 2014, коли різко скоротилася кількість вакансій на Сході країни. Проте навіть за такого скорочення кількість вакансій у травні 2014 року на 20% більша, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Схожим чином ідуть справи і з вакансіями для домашнього персоналу. Вакансій для нянь у травні 2014 року пропонують стільки ж, скільки і в травні 2013 року, але при цьому в порівнянні з попередніми місяцями (березень-квітень 2014 року) помітне незначне падіння.

Робочі спеціальності. Тут у першу чергу роботодавців цікавлять двірники і прибиральники. Зарплати починаються від 1200 грн., максимальна пропозиція - близько 3000-3500 грн. Вимог мінімум, серед головних - старанність і бажання працювати. (Нагадаємо, що середня офісна зарплата в Києві складає 4-5 тис. грн.).

Другі за кількістю пропозицій різноробочі, а також робочі різних спеціальностей. Наприклад, оббивальники меблів, укладальники товару, установники вікон та ролет і т.д. Зарплати для таких робітників починаються з 3000 грн. і можуть сягати 7-8 тис. грн.

Окремо варто виділити вакансії для кваліфікованих робочих: слюсарів, механіків, столярів, електриків. Тут роботодавці вже більш прискіпливі - шукають досвідчених спеціалістів, з професійною освітою, досвідом роботи, для електриків будуть важливими рівні допуску. Зарплати стартують з 2500-3000 грн., і можуть сягати 8-9 тис грн. для деяких спеціальностей (наприклад, машиністи екскаватора, зварники, складальники холодильного обладнання). У окремих випадках роботодавці обіцяють до 10-15 тис. грн., але тільки тим, хто займається безпосередньо роботою з клієнтами - майстрам-ремонтникам, монтажникам вікон, монтажникам кондиціонерів, маючи на увазі не ставку, а можливий відсоток від прибутку. Складським робочим і вантажникам роботодавці пропонують від 2,5-3 до 6-7 тис. грн.

Домашній персонал. У цій сфері найбільш популярними лишаються вакансії для нянь. Вимоги, як правило, стандартні - досвід роботи з дітьми, часто профільна освіта (педагогічна, психологічна, рідше медична). За стандартних вимог і умов роботи зарплати для нянь починаються з 3,5-4 тис. грн. Ускладнення вимог (англійська мова, методики раннього розвитку, готовність проживати в наймача, готовність суміщати роботу няні й хатньої робітниці) піднімає зарплатні пропозиції до 8-10 тис. грн. Також у цій сфері є вакансії для хатніх робітниць (від 2500 грн.), садівників (від 4000 грн.) та інших працівників. У середньому зарплати на рівні 4-5 тис. грн.

Водії, кур'єри. Для водіїв також можливі різні види зайнятості. Так, персональний водій керівника може заробляти 4-6 тис. грн., але від нього, крім досвіду роботи за професією, знадобиться готовність працювати понаднормово. Водіям таксі різні таксопарки пропонують заробіток від 5 до 9 тис. грн., маючи на увазі при цьому тільки надання замовлень, а не фіксовану суму оплати праці (а ось диспетчерам таксі пропонують не більше 3 тис. грн.). Паркувальнику автомобілів VIP-класу роботодавець пропонує зарплату 3500 грн., а водію інкасаторської машини - від 5 до 12 тис. грн., експедитору-вантажнику - до 4500 грн., водіям-дальнобійникам - 6-8 тис. грн. Кур'єрам у середньому пропонують 1,5-2 тис. грн., за наявності свого автомобіля - 3-5 тис. грн.

Робота за кордоном

Окремо варто відзначити вакансії для спеціалістів робочих професій за кордоном. Серед усіх спеціальностей саме цих українських спеціалістів шукають найбільш інтенсивно поруч із інженерами і програмістами. Найчастіше йдеться про роботу в Росії, рідше в Польщі, Чехії, Словаччині, країнах Західної Європи. Для деяких спеціальностей трапляються досить екзотичні пропозиції - наприклад, помічник фермера в Австралії або сезонні робочі в Норвегії. У таких вакансіях зарплати, як правило, починаються з 1 тис. євро і можуть сягати 3-4 тис. євро залежно від сфери зайнятості й країни. Наприклад, хостес у готелі або офіціантці в ресторані можуть запропонувати від 800 євро (Катар, ОАЕ), хатнім робітницям у елітних котеджних містечках пропонують близько 10 тис грн., монтажникам, зварникам, електрикам у країнах Євросоюзу - від 11-22 тис. грн., майстрам на виробництві у Росії - 10-12 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в травні 2014 року.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...