App Store Google Play

Міліціянти забороняли журналісту знімати їх на камеру

23.06.2014 16:33
Міліціянти забороняли журналісту знімати їх на камеру

22 червня у Дніпропетровську міліціонери забороняли блогеру і позаштатному журналісту місцевої газети «Зоря» В'ячеславу Поїзднику знімати їх під час акції активістів з викриття нелегальних гральних закладів. Про це повідомляє кореспондент Інституту масової інформації (ІМІ). Пан Поїздник також підтвердив факт інциденту «Телекритиці» особисто.

При забороні зйомки дніпропетровські міліціонери посилались на право на приватність фізичної особи.

«Я показав посвідчення журналіста, але вони вимагали показати їм редакційне завдання. Я їм пояснив, що такої норми в законі немає, а кожен громадянин і не лише журналіст може знімати працівника міліції, оскільки за законом їхня робота є гласною. Тим більше, вони були у формі, при виконанні», - розповів журналіст.

На відео журналіст зафіксував, як працівники міліції неодноразово просили припинити зйомку. «Я вам не дозволяю мене знімати. Покажіть редакційне завдання. Я не хочу, щоби моє обличчя бачили інші люди», - сказав один міліціонер. «Я вам не дозволяю проводити зйомку як фізична особа», - говорив інший.

Як зазначив В'ячеслав Поїздник, пропонували припинити зйомку працівники Кіровського РВВС Дніпропетровська. Один із них показав посвідчення на ім'я Ігоря Авраменка. Фізичних перепон проведенню відео зйомки вони не чинили.

Як зазначив В'ячеслав Поїздник у коментарі «Телекритиці», зараз він готує інформаційний запит до Кіровського РВВС у Дніпропетровську та до МВС області щоб дізнатись, яка міра покарання має бути застосована до правоохоронців, які вимагали у журналіста припинити зйомку.

"Відповідно до відповіді, яку я отримаю, я напишу заяву у міліцію. Але у цих всіх заходів є ще просвітницька мета. Я підготую статтю на сайт про те, що міліціонерів можна знімати при виконанні ними службових обов'язків, проілюструю це прикладами із цього випадку", - пояснює медійник.

Як повідомяла «Телекритика», 22 грудня 2013 року на журналіста дніпропетровської газети «Зоря» напали невідомі, коли він фіксував на відео наслідки ДТП у Дніпропетровську.

Журналіст каже, що представився і показав редакційне посвідчення, однак це не допомогло: його повалили на землю і стали бити ногами.

Розслідуючи інцидент, міліція не визнала, що В'ячеслав Поїздник є журналістом. Як зауважили слідчі, посвідчення пана Поїздника, яке він пред'являв під час допиту, не мало реєстраційного номеру та строку дії.

За фактом побиття кореспондента порушили кримінальне провадження за статтею «умисне легке тілесне ушкодження». Пізніше провадження було перекваліфіковано на «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» - «на підставі зібраних матеріалів, що підтверджують належність Поїздника до працівників ЗМІ, за погодженням з прокуратурою».

У січні дане кримінальне провадження було закрите. За даними з міліції, у ході досудового слідства «не було встановлено факту перешкоджання його законній професійній діяльності».

«Телекритика»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...