App Store Google Play

Українці шукають роботу через знайомих

19.06.2014 11:26
Українці шукають роботу через знайомих
Інтернет-сайти і особисті зв'язки - головні джерела пошуку нового місця роботи за останні роки. Шукати нове місце доведеться не менше півроку, відвідавши при цьому як мінімум три співбесіди. Водночас 78% респондентів стверджують, що знайти роботу в їх проф. сфері стало значно складніше. Такі дані були отримані під час опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Через знайомих або за рекомендацією роботу знайшли майже половина респондентів - 49%. Ще 44% вдало скористалися сайтами з оголошеннями про роботу. А ось соціальні мережі та друковані видання не в пошані - перші допомогли тільки чотирьом відсоткам тих, хто шукав, другі - трьом.

Останнім часом збільшилася кількість тих, хто вдало використовує особисті зв'язки. Ще рік тому таких респондентів було трохи більше третини - 37%, сьогодні - кожен другий. Особисті зв'язки як джерело пошуку найбільш популярні в банківських працівників, юристів, спеціалістів сфери послуг. А ось професійні соц. мережі користуються найбільшою популярністю в програмістів (7%).
Для того щоб знайти роботу, половині опитаних (48%) досить відвідати не більше трьох співбесід, рідше 4-5 співбесід (23%).

Відзначимо, що кількість співбесід, потрібних, щоб знайти роботу, з роками не змінюється. Як і два роки тому, так і зараз більшості опитаних було достатньо до п'яти співбесід, щоби пошуки увінчалися успіхом. Серед тих, кому потрібно не більше трьох співбесід, лідирують програмісти і працівники готельно-ресторанної сфери. А шість і більше співбесід доведеться відвідати юристам, працівникам сфери послуг, бухгалтерам і економістам.
Опитані відзначають, що якщо вони або їхні знайомі зараз шукають роботу, то цей процес може тривати частіше до півроку (29%), дещо рідше більше, ніж півроку (23%). А ось знайти роботу швидко виходить рідше - за один-два місяці в 19% опитаних або їхніх знайомих, а за один-два тижні - в 4%. Ще четверта частина респондентів не змогли відповісти на це запитання.
Загалом про складнощі з пошуком роботу кажуть майже всі опитані. Тільки 1% респондентів сказали про те, що роботу зараз знайти легше, 21% не помічають жодних змін, а 78% кажуть про те, що тепер потрібно значно більше часу, а на ринку з'являється менше хороших вакансій.

Серед тих, кому стало легше шукати роботу, програмістів більше на один відсоток від середнього показника. Їх також більшість і серед тих, хто не помітив змін (40% у порівнянні з середнім 21%). Частіше за інших на складнощі з пошуком роботи скаржаться працівники виробництв (90%), економісти й бухгалтери (86%), працівники консалтингових компаній (89%) і сфери послуг (93%).
Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного в травні 2014 року. В опитуванні брали участь 1176 респондентів із різних регіонів України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...