App Store Google Play

Команда Петра Порошенка. Перші призначення

19.06.2014 18:16
Команда Петра Порошенка. Перші призначення

Петро Порошенко заповнює квоти - парламент затвердив запропоновані ним кандидатури на посади міністра закордонних справ, генерального прокурора та голови Національного банку.

Якщо голосування за Павла Клімкіна як головного дипломата було підтримано усіма фракціями, а Віталія Ярему призначили генпрокурором без голосів регіоналів, то Валерія Гонтарева очолила Національний банк після невеликої інтриги, яку намагалася влаштувати "Батьківщина".

Напередодні, в середу ввечері на засіданні фракції "Батьківщина" депутати почали масово порушувати питання про неприпустимість голосування за Гонтареву. Львівські депутати спочатку обурилися, що це несправедливо до їхнього земляка Степана Кубіва, який досі очолював Нацбанк.

До них приєдналися інші, які почали казати, що Гонтарева раніше обслуговувала бізнес Порошенка і не може тепер бути незалежним регулятором, адже Порошенко має активи у банківському бізнесі. У підсумку, фракція розійшлася з рішенням не голосувати за голову Нацбанку. Хоча присутня на цих зборах Юлія Тимошенко попросила депутатів не перешкоджати Порошенку, але всі були переконані, що саме вона стоїть за цим демаршем.

У четвер зранку до депутатів з фракції "Батьківщина" прибув прем'єр Арсеній Яценюк, який почав переконувати зняти Кубіва, бо той сам попросився у відставку. В підсумку, домовилися переглянути рішення фракції - з відмови підтримувати Гонтареву на "вільне голосування".

І лише коли у парламентському залі почалося, власне, голосування за Гонтареву, керівник фракції Сергій Соболєв дав команду підтримати її кандидатуру на Нацбанк. Як пізніше пояснили депутати, довірена особа Тимошенко Іван Кириленко зателефонував їй перед розглядом питання та переконав підтримати кандидатуру - йому стало відомо, що Гонтарева проходить навіть без голосів "Батьківщини".

З'ясувалося, що кандидат на посаду голови Нацбанку зустрілася зранку з Партією регіонів та заручилася їхньою підтримкою.

"Ми порушили перед нею два питання, - розповідає джерело у фракції регіонів. - Вона сказала, що курс буде плаваючий, бо це - вимога МВФ. І друге, що нас цікавило - це позбавити Нацбанк корупційної годівниці, коли вони беруть хабарі за ліцензії про відкриття рахунків за кордоном та придбання там активів. Гонтарева пообіцяла, що буде вирішувати ці питання".

У підсумку, Гонтарева була затверджена головою Нацбанку найбільшим результатом в цей день - за неї проголосували 349 депутатів.

Валерія Гонтарева

Новий головний банкір України Валерія Гонтарева має 20 років досвіду у сфері фінансів та дві освіти: за спеціальністю "оптико-електронне приладобудування" з Київського політеху та "міжнародна економіка" з Київського національного економічного університету. Закінчувала ці вузи вона з різницею в 10 років – у 1987 та 1997 роках.

Після здобуття першого, ще радянського диплому Гонтарева влаштувалася на два роки молодшим науковим співробітником в Український центр метрології та стандартизації, а з 1989 по 1993 вона працювала інженером-конструктором інституту "Гіпростроммашина".

 Валерія Гонтарева, фото з Фейсбук Порошенка

Період з липня 1993 по березень 1994 у трудовій книжці Гонтаревої не описаний ніяк, а з 1 березня 1994 року починається її кар'єра в новій царині. Гонтареву беруть економістом в Українську міжбанківську валютну біржу.

Тут вона працює два роки, а 1996 її приймають на посаду керівника відділу управління ресурсами французького банку Societe Generale в Україні. В банку вона працює до 2001 року, коли Гонтарева перейде до голландського банку ING Bank в Україні. Через два місяці вона стає заступником голови правління банку, а в 2007 на півроку - першим заступником.

В грудні 2007-го Гонтарева очолює створену нею компанію з управління активами "Інвестиційний капітал України", яка стала однією з найбільш успішних на ринку.

Власне, серед клієнтів інвестбанкіра-Гонтаревої і опинився Петро Порошенко.

У червні 2009-го її компанія виступає фінансовим радником при реструктуризації боргів на 100 мільйонів гривень "Продовольчої компанії Поділля" з Крижополя, яка входить у групу Порошенка УкрПромІнвест.

Ще через два роки компанія Гонтаревої стає фінансовим радником у Порошенка при придбанні за 50 мільйонів доларів німецької фірми Interstarch Group, яка володіє у Німеччині заводом з виробництва модифікованого крохмалю.

Призначенню Гонтаревої відверто радіють інвестиційні банкіри, але до неї обережно ставляться банкіри традиційні, вважаючи, що ці два фахи хоч і близькі, але часом конфліктують між собою.

Ставши головою Нацбанку з високим результатом в 349 "за", Гонтарева отримала свободу, позбавивши депутатів-лобістів аргументу, що саме їх голос був вирішальний - і своїй роботі вона зобов'язана певному олігархічному угрупуванню, якому тепер має віддячити на посаді глави Нацбанку.

І перший, хто навряд чи зрадіє такій незалежності регулятора, - це "Приватбанк" Ігоря Коломойського, який отримав рекордне рефінансування за часів Степана Кубіва.

Павло Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін був обраний без підтримки партії "Свобода", яка не голосувала з принципових міркувань.

Побутує хибна думка, що міністр Андрій Дещиця був звільнений з посади через фразу з відомої пісні футбольних фанатів про президента Росії Володимира Путіна. Насправді рішення про заміну Дещиці на Клімкіна було ухвалено набагато раніше, і посол у Німеччині повернувся до Києва для владнання питань про призначення ще до інциденту біля посольства на Повітрофлотському проспекті.

Однак російська пропаганда намагається подати внесення Клімкіна як поступку Кремлю. "Украинский МИД отдали русскому" - пише Газета.Ру, починаючи статтю заготовкою російських ідеологів: "Прогнозы насчет скорой отставки и.о. министра иностранных дел Украины Андрея Дещицы, который обматерил Владимира Путина, подтвердились".

Насправді, Павло Клімкін останні роки був обличчям європейської інтеграції України: він очолював делегацію України на переговорах з Євросоюзом щодо укладення Угоди про асоціацію. 

Цей документ він вважав вхідним квитком до Європейського союзу. Будучи заступником міністра, Клімкіну доводилося часто коментувати справу Тимошенко, повторюючи тези Банкової про недосконалість кримінального законодавства України та сподіваючись, що Тимошенко буде амністована.

При цьому відмова від євроінтеграції, оголошена в листопаді 2013 року, була особистим розчаруванням Клімкіна, який багато місяців життя присвятив цьому питанню. Саме підпис Павла Клімкіна стоїть на сторінках Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яку він парафував у якості заступника міністра закордонних справ, що відповідав за хід переговорів.

 Фото "Німецької хвилі"

Павло Клімкін народився у 1967 році в місті Курськ. Закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізики та космічних досліджень. Отримав диплом за спеціальністю "прикладна математика та фізика".

Перші його записи у трудовій книжці за 1990-1991 роки стосуються відділу №10 в Інституті енергозварювання імені Патона, який займався "фізико-хімічними процесами в зварювальній дузі".

Але 15 вересня 1993-го Клімкін звільняється за власним бажанням і призначається до МЗС на посаду аташе відділу обмеження стратегічних озброєнь та ядерного роззброєння.

"Це була абсолютна випадковість. Я збирався їхати готувати дисертацію в США. Друг мого друга працював на той час в МЗС, і, знаючи мій бекграунд, запропонував спробувати себе в роззброєнні. Ідея мене не так щоб вразила, але потім захопив драйв і я досі тут. І не шкодую, незважаючи на ремарки моїх друзів, що працюють в США", - ділиться спогадами Клімкін з "Українською правдою".

Клімкін працює в напрямку роззброєння до 1997 року. Його начальником був майбутній міністр Костянтин Грищенко, який через багато років зробить Клімкіна своїм заступником.

У березні 1997-го Клімкін отримує відрядження на посаду третього секретаря посольства України в Німеччині - на той час час Грищенко працював заступником міністра.

В 2000-2002 роках Клімкін працює в МЗС у відділі, що займається ядерною безпекою та науково-технічним співробітництвом.

В 2002-му він обіймає посаду начальника відділу економічного співробітництва Управління Європейського союзу - в подальшому саме це стане його спеціалізацією, що зрештою виведе на вершину дипломатичної кар'єри.

Працює тут два з половиною роки, і у вересні 2004 їде радником-посланником до посольства України у Великій Британії  - все це за часів міністра Костянтина Грищенка.

У березні 2008-го Клімкін стає директором департаменту Європейського союзу, тоді міністром був Володимир Огризко. Саме цю посаду він обіймав, коли міністерство в 2009 році очолив Петро Порошенко. В серпні 2009-го Клімкіна нагороджують почесною грамотою Кабінету міністрів, а в грудні 2009 міністр Порошенко оголошує Клімкіну подяку.

В березні 2010-го року Клімкін стає заступником міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, а в травні 2011 міністр довіряє йому посаду керівника всього апарату МЗС.

У липні 2012 року Клімкін їде послом України до Німеччини. Після Наталії Зарудної, яка працювала послом, не володіючи німецькою мовою, Клімкін з його гарною німецькою був прийнятий там на "ура".

Будучи представником України, яку на той час очолював Віктор Янукович, Клімкін зберіг тверезе мислення та здоровий скептицизм щодо тодішнього президента. Автор цих рядків має безпосередній досвід спілкування з Клімкіним, коли він у 2012 році не злякався зустрітися на території дипломатичного представництва з групою журналістів, налаштованих проти Януковича, що перебували у Берліні по лінії Гете-інституту.

 Наталія Клімкіна, фото Matrix Orange

Посол декілька годин відверто спілкувався з пресою off the record, яка після цього пішла пікетувати безпосереднього начальника Клімкіна - міністра закордонних справ Кожару, що того ж дня прибув до Берліна. В іншого дипломата від такого збігу обставин міг би статися серцевий напад - адже вся інформація з посольства передавалася до Києва каналами спецслужб.

Дружина Клімкіна - Наталія - також працює дипломатом - вона обіймає посаду першого секретаря посольства України у Нідерландах, яка відповідає за політичні питання та культуру.

Віталій Ярема

Призначення генерального прокурора відбулося без підтримки фракції регіонів, хоча декілька осіб з цієї фракції завчасно попередили керівництво, що будуть голосувати за Віталія Ярему незалежно від вказівок - мати гарні стосунки з генпрокурором важливіше, ніж партійна дисципліна.

Призначення Віталія Яреми означає бажання Петра Порошенка мати позасистемного генпрокурора, не пов'язаного круговою порукою з колегами та відданого особисто президенту.

Віталій Ярема став оперуповноваженим карного розшуку Дніпровського району Києва в 1990-му році, ще до закінчення Київської вищої школи міліції. Отримавши "заочний" диплом, Ярема стає заступником начальника карного розшуку всього Києва.

У керівництві карного розшуку столиці Ярема працює з 1993 по 1999 рік, перебуваючи на посаді в епоху розквіту злочинних угруповань столиці. В 1999-му Ярема переходить до центрального апарату МВС на посаду першого заступника управління того ж таки карного розшуку. За часів міністра Юрія Смірнова Ярему переводять на посаду начальника міліції Львівської залізниці, а потім повертають до Києва.

 

Помаранчеву революцію Ярема зустрів на посаді першого заступника всеукраїнського карного розшуку, а потім стараннями Петра Порошенка в лютому 2005-го отримує призначення на міліцію міста Києва.

Тут Ярема пропрацював усі п'ять років президентства Віктора Ющенка. Після обрання Віктора Януковича він іде на пенсію та обирається в 2012 році народним депутатом за підтримки того ж таки Порошенка у Дарницькому районі.

Він бере активну участь в подіях на Майдані та заходить в уряд Яценюка єдиним призначенням за квотою Порошенка, при чому без особливих повноважень.

Генпрокурор Махницький залишає Яремі в спадок десятки кримінальних справ, порушених проти діячів епохи Януковича, а також кадри, призначені по всій вертикалі Генпрокуратури за квотним політичним принципом. В тому числі - за участі авторитетного у вузьких колах діяча на прізвисько "Пупс", який був поставлений партією "Свобода" здійснювати негласне кураторство Генпрокуратури.

Очікується, що Ярема не довго матиме повноту повноважень, яку він зараз отримує. Напередодні ввечері президент Порошенко на зустрічі з фракцією УДАР не приховував намір позбавити Генпрокуратуру функцій слідства, які мають відійти до Національного бюро розслідувань. Визначати кандидатуру на посаду новостворюваного силового відомства Порошенко планує залишити за собою.

УП 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...