App Store Google Play

КБ "Південне" продовжує обслуговувати російські ракети

19.06.2014 13:23
КБ "Південне" продовжує обслуговувати російські ракети

Дніпропетровське конструкторського бюро "Південне" не припиняє сервісне обслуговування міжконтинентальних ракет РС-20 "Сатана", які має на озброєнні Росія

Про це пише газета "Известия" з посиланням на представника КБ "Південне", фахівці якого виконують роботи з підтримки технічного стану ракет.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив про припинення співпраці з Росією у військовій сфері

Але в КБ "Південне" зазначили, що скасування договору з російською стороною можливе лише у випадку опублікування відповідного указу президента України – а цього ще не сталося.

"Наші фахівці їздили до Росії й продовжують їздити по різних питаннях, насамперед по ракетно-космічних проектах. Якщо президент прийме рішення і нам про нього офіційно повідомлять, тоді співпраця буде припинена", - сказав співрозмовник.

Український військовий експерт В'ячеслав Целуйко підтвердив, що припинення співпраці по кожному з напрямків підприємство може здійснити лише після набуття чинності відповідного указу президента.

"Поки заборона на військово-технічну співпрацю не оформлена – має бути виданий указ президента, опублікований в одному з офіційних ЗМІ, після цього він набуде чинності. Потім відповідні українські органи, у тому числі КБ "Південне", повинні будуть вислати офіційне повідомлення своїм контрагентам", - зазначає експерт.

У Міноборони Росії також немає інформації про розірвання договору з КБ "Південне".

Експерт Центру аналізу й стратегій Андрій Фролов нагадав, що Олександр Турчинов, виконуючи обов'язки президента України, видав указ про припинення співпраці з РФ у сфері ВПК. Але тоді дніпропетровське підприємство не погодилося з такою перспективою.

"Коли вперше пролунали заяви про припинення співпраці, у Дніпропетровську заявили, що будуть експортувати в Росію все, що вважатимуть за потрібне. При цьому російські РВСН повідомили, що можуть продовжувати строки експлуатації РС-20 і самотужки", - сказав Фролов

За словами експерта, дніпропетровське підприємство володіє повною документацією на ракету. Але за роки використання РС-20 була росіянами "вивчена уздовж і поперек".

"Ракета стара, у військових усе, що потрібно, уже є. У нас обслуговуванням могло б зайнятися РКК "Енергія", Центр Хрунічева, КБ Макєєва, комплектувальні могли залишитися на складах Міноборони", - заявив Фролов.

"Але все ж авторський нагляд українських фахівців знижує витрати російської сторони. Плюс вони можуть дати якісь комплектувальні. У нас фахівці теж є, але якщо, приміром, ви звертаєтеся в автосервіс, то краще було б, щоб машину дивився фахівець сервісу саме вашої марки", - додав він.

За оцінками експертів, Росія платить українському підприємству за обслуговування ракет близько $10 млн на рік. За інформацією на 2008 рік, у російській армії було 75 РС-20.

Ракета РС-20 "Сатана" вважається найкращим стратегічним озброєнням у світі. Вона була розроблена дніпропетровським конструкторським бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля" у 1973 році й прийнята на озброєння радянської армії в 1975-му.


РС-20 може доставляти до 10 бойових частин на дальність, що перевищує 10 тис. км.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...