App Store Google Play

КБ "Південне" продовжує обслуговувати російські ракети

19.06.2014 13:23
КБ "Південне" продовжує обслуговувати російські ракети

Дніпропетровське конструкторського бюро "Південне" не припиняє сервісне обслуговування міжконтинентальних ракет РС-20 "Сатана", які має на озброєнні Росія

Про це пише газета "Известия" з посиланням на представника КБ "Південне", фахівці якого виконують роботи з підтримки технічного стану ракет.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив про припинення співпраці з Росією у військовій сфері

Але в КБ "Південне" зазначили, що скасування договору з російською стороною можливе лише у випадку опублікування відповідного указу президента України – а цього ще не сталося.

"Наші фахівці їздили до Росії й продовжують їздити по різних питаннях, насамперед по ракетно-космічних проектах. Якщо президент прийме рішення і нам про нього офіційно повідомлять, тоді співпраця буде припинена", - сказав співрозмовник.

Український військовий експерт В'ячеслав Целуйко підтвердив, що припинення співпраці по кожному з напрямків підприємство може здійснити лише після набуття чинності відповідного указу президента.

"Поки заборона на військово-технічну співпрацю не оформлена – має бути виданий указ президента, опублікований в одному з офіційних ЗМІ, після цього він набуде чинності. Потім відповідні українські органи, у тому числі КБ "Південне", повинні будуть вислати офіційне повідомлення своїм контрагентам", - зазначає експерт.

У Міноборони Росії також немає інформації про розірвання договору з КБ "Південне".

Експерт Центру аналізу й стратегій Андрій Фролов нагадав, що Олександр Турчинов, виконуючи обов'язки президента України, видав указ про припинення співпраці з РФ у сфері ВПК. Але тоді дніпропетровське підприємство не погодилося з такою перспективою.

"Коли вперше пролунали заяви про припинення співпраці, у Дніпропетровську заявили, що будуть експортувати в Росію все, що вважатимуть за потрібне. При цьому російські РВСН повідомили, що можуть продовжувати строки експлуатації РС-20 і самотужки", - сказав Фролов

За словами експерта, дніпропетровське підприємство володіє повною документацією на ракету. Але за роки використання РС-20 була росіянами "вивчена уздовж і поперек".

"Ракета стара, у військових усе, що потрібно, уже є. У нас обслуговуванням могло б зайнятися РКК "Енергія", Центр Хрунічева, КБ Макєєва, комплектувальні могли залишитися на складах Міноборони", - заявив Фролов.

"Але все ж авторський нагляд українських фахівців знижує витрати російської сторони. Плюс вони можуть дати якісь комплектувальні. У нас фахівці теж є, але якщо, приміром, ви звертаєтеся в автосервіс, то краще було б, щоб машину дивився фахівець сервісу саме вашої марки", - додав він.

За оцінками експертів, Росія платить українському підприємству за обслуговування ракет близько $10 млн на рік. За інформацією на 2008 рік, у російській армії було 75 РС-20.

Ракета РС-20 "Сатана" вважається найкращим стратегічним озброєнням у світі. Вона була розроблена дніпропетровським конструкторським бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля" у 1973 році й прийнята на озброєння радянської армії в 1975-му.


РС-20 може доставляти до 10 бойових частин на дальність, що перевищує 10 тис. км.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...
Кривий Ріг найбільше з міст України, котре не є обласним центром. Населення міста - 637 550 мешканців, а бюджет понад 5 мільярдів гривень. Однак у виконавчому комітеті Кривого Рогу немає жодного...