App Store Google Play

КБ "Південне" продовжує обслуговувати російські ракети

19.06.2014 13:23
КБ "Південне" продовжує обслуговувати російські ракети

Дніпропетровське конструкторського бюро "Південне" не припиняє сервісне обслуговування міжконтинентальних ракет РС-20 "Сатана", які має на озброєнні Росія

Про це пише газета "Известия" з посиланням на представника КБ "Південне", фахівці якого виконують роботи з підтримки технічного стану ракет.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив про припинення співпраці з Росією у військовій сфері

Але в КБ "Південне" зазначили, що скасування договору з російською стороною можливе лише у випадку опублікування відповідного указу президента України – а цього ще не сталося.

"Наші фахівці їздили до Росії й продовжують їздити по різних питаннях, насамперед по ракетно-космічних проектах. Якщо президент прийме рішення і нам про нього офіційно повідомлять, тоді співпраця буде припинена", - сказав співрозмовник.

Український військовий експерт В'ячеслав Целуйко підтвердив, що припинення співпраці по кожному з напрямків підприємство може здійснити лише після набуття чинності відповідного указу президента.

"Поки заборона на військово-технічну співпрацю не оформлена – має бути виданий указ президента, опублікований в одному з офіційних ЗМІ, після цього він набуде чинності. Потім відповідні українські органи, у тому числі КБ "Південне", повинні будуть вислати офіційне повідомлення своїм контрагентам", - зазначає експерт.

У Міноборони Росії також немає інформації про розірвання договору з КБ "Південне".

Експерт Центру аналізу й стратегій Андрій Фролов нагадав, що Олександр Турчинов, виконуючи обов'язки президента України, видав указ про припинення співпраці з РФ у сфері ВПК. Але тоді дніпропетровське підприємство не погодилося з такою перспективою.

"Коли вперше пролунали заяви про припинення співпраці, у Дніпропетровську заявили, що будуть експортувати в Росію все, що вважатимуть за потрібне. При цьому російські РВСН повідомили, що можуть продовжувати строки експлуатації РС-20 і самотужки", - сказав Фролов

За словами експерта, дніпропетровське підприємство володіє повною документацією на ракету. Але за роки використання РС-20 була росіянами "вивчена уздовж і поперек".

"Ракета стара, у військових усе, що потрібно, уже є. У нас обслуговуванням могло б зайнятися РКК "Енергія", Центр Хрунічева, КБ Макєєва, комплектувальні могли залишитися на складах Міноборони", - заявив Фролов.

"Але все ж авторський нагляд українських фахівців знижує витрати російської сторони. Плюс вони можуть дати якісь комплектувальні. У нас фахівці теж є, але якщо, приміром, ви звертаєтеся в автосервіс, то краще було б, щоб машину дивився фахівець сервісу саме вашої марки", - додав він.

За оцінками експертів, Росія платить українському підприємству за обслуговування ракет близько $10 млн на рік. За інформацією на 2008 рік, у російській армії було 75 РС-20.

Ракета РС-20 "Сатана" вважається найкращим стратегічним озброєнням у світі. Вона була розроблена дніпропетровським конструкторським бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля" у 1973 році й прийнята на озброєння радянської армії в 1975-му.


РС-20 може доставляти до 10 бойових частин на дальність, що перевищує 10 тис. км.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...