App Store Google Play

В кінці року заморожене будівництво метро у Дніпрі "пожвавлять"

18.06.2014 18:46
В кінці року заморожене будівництво метро у Дніпрі "пожвавлять"

Це стане можливим після того, як буде визначений підрядник за спільним з європейськими банками проектом «Завершення будівництва метрополітену в м.Дніпропетровську». Зараз вже проведено перший етап двоступеневих торгів, яким визначено 8 компаній з різних країн. Ці компанії в кінці червня отримають технічну документацію для проведення другого етапу. І вже до кінця вересня буде відомий переможець – підрядник, який зможе отримати гроші від Європейського банку регіонального розвитку та Європейського інвестиційного банку та приступити до робіт. Про це повідомила заступник директора департаменту ЖКГ та будівництва облдержадміністрації Тетяна Павлюк.

 

І як гарантія того, що Україна готова прийняти гроші від європейських банків, з державного бюджету вже виділено 664 млн грн під прийняття кредиту.

 

Також вчорашнім голосуванням у Верховній Раді внесено зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік», згідно з якими комунальне підприємство «Дніпропетровський метрополітен» звільняється від зобов’язань з відшкодування витрат державного бюджету, здійснених у зв’язку з отриманням кредиту Європейського інвестиційного банку для реалізації вищезазначеного проекту.

 

«Ці обов'язки бере на себе держава, що дає можливість КП «Дніпропетровський метрополітен» як одержувачу коштів реалізовувати проект. Це відкриті двері для будівництва метрополітену», - сказала Тетяна Павлюк.

 

В цілому, перша черга Дніпропетровського метрополітену складається з трьох пускових комплексів залишковою вартість 5 млрд 104 млн грн.

 

Реалізація спільного проекту з європейськими банками передбачає одночасну участь в будівництві першої черги метрополітену державного та місцевих бюджетів.

 

Відповідно до укладених кредитних угод кошти європейських банків будуть спрямовані на добудову другого пускового комплексу першої черги Дніпропетровського метрополітену у складі 3 станцій від станції «Вокзальна» до станції «Музейна» довжиною 4 км.

 

Для забезпечення підтримки в безпечному стані пройдених гірничих виробок Дніпропетровського метрополітену у 2014 році до початку реалізації проекту «Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпропетровську» облдержадміністрація ініціювала включення до фінансування за рахунок державного бюджету коштів в обсязі 29 млн грн., але при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» ця стаття була виключена.

 

«Керівництвом області та міста Дніпропетровська в цих умовах було прийняте рішення щодо фінансування  стратегічно важливого об’єкту за рахунок місцевого бюджету, було виділено субвенцію з міського бюджету в обсязі 10 млн для оплати виконаних у 2013 році робіт, які були спрямовані на виплату заробітної плати. Обов’язкових платежів, електроенергії.

 

І сьогодні, коли проходить сесія міськради, ми розраховуємо що наше прохання щодо подальшого фінансування важливого для міста Дніпропетровська об’єкту буде підтримано», - сказала Тетяна Павлюк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...