App Store Google Play

«Друзі Землі» блокуватимуть добування сланцевого газу компанією Шелл

17.06.2014 17:49
«Друзі Землі» блокуватимуть добування сланцевого газу компанією Шелл

17 червня медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція, в ході якої голова громадської екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації Олексій Ангурець та член виконавчого комітету федерації «Друзі Землі Європи» Павло Хазан наголосили на сумних перспективах подальшої розробки сланцевого газу в Східній Україні компанією Shell.

 

«Питання сланцевого газу тісно пов'язане з війною між Росією і Україною, оскільки Україна імпортує газ з Росії і, на жаль, навколо імпорту весь час відбуваються якісь політичні ігри. Торік Україна підписала два корупційних договори. У договорі з компанією Shell фігурує частина прибутків Януковича і його сім'ї. Прямі питання про цей договір керівництво компанії ігнорує. Питання про безпеку навколишнього середовища та забрудненні підземних вод компанію мало хвилює. Компанія, з одного боку, говорить, що продовжує проекту з видобутку сланцевого газу, вже зробили дві тестові свердловини в Донецькій області, які показали, що там є поклади сланцевого газу. З іншого боку, компанія тимчасово припинила процеси на цій території через війну, але обіцяє продовжити в майбутньому», - описує ситуацію Павло Хазан.

 

Його організація «Friends of the Earth Europe» неодноразово зверталася до уряду України з проханням переглянути цей договір.

 

«Ми і далі будемо стежити за цим. Ми вважаємо, що ця технологія не має права на існування, ми хочемо, щоб Україна залишилася екологічно безпечною країною», - наголосив представник «Друзів Землі».

 

«Уже запланована, як протидія фрекінгу, спроба заборонити його на муніципальному рівні. Створена, так звана, антіфрекінговая коаліція. Наступним кроком буде впровадження декларації про вільні від фрекінгу зони. З такою ініціативою ми виступаємо в тих регіонах, де почалася робота компанії Shell», - наголосив Олексій Ангурець.

 

За його словами нещодавно відбулася важлива для екологічної громадськості подія – зустріч федерації «Друзі Землі Європи», у ході якої вже вдруге Україна увійшла до складу комітету.

 

«Ми також ведемо переговори зі швейцарською організацією «Пронатура» щодо спільних проектів у Дніпропетровській області щодо збереження біологічного різноманіття. Я сподіваюся, що вже цього року ситуація покращиться», - запевнив еколог.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...