App Store Google Play

«Друзі Землі» блокуватимуть добування сланцевого газу компанією Шелл

17.06.2014 17:49
«Друзі Землі» блокуватимуть добування сланцевого газу компанією Шелл

17 червня медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція, в ході якої голова громадської екологічної ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації Олексій Ангурець та член виконавчого комітету федерації «Друзі Землі Європи» Павло Хазан наголосили на сумних перспективах подальшої розробки сланцевого газу в Східній Україні компанією Shell.

 

«Питання сланцевого газу тісно пов'язане з війною між Росією і Україною, оскільки Україна імпортує газ з Росії і, на жаль, навколо імпорту весь час відбуваються якісь політичні ігри. Торік Україна підписала два корупційних договори. У договорі з компанією Shell фігурує частина прибутків Януковича і його сім'ї. Прямі питання про цей договір керівництво компанії ігнорує. Питання про безпеку навколишнього середовища та забрудненні підземних вод компанію мало хвилює. Компанія, з одного боку, говорить, що продовжує проекту з видобутку сланцевого газу, вже зробили дві тестові свердловини в Донецькій області, які показали, що там є поклади сланцевого газу. З іншого боку, компанія тимчасово припинила процеси на цій території через війну, але обіцяє продовжити в майбутньому», - описує ситуацію Павло Хазан.

 

Його організація «Friends of the Earth Europe» неодноразово зверталася до уряду України з проханням переглянути цей договір.

 

«Ми і далі будемо стежити за цим. Ми вважаємо, що ця технологія не має права на існування, ми хочемо, щоб Україна залишилася екологічно безпечною країною», - наголосив представник «Друзів Землі».

 

«Уже запланована, як протидія фрекінгу, спроба заборонити його на муніципальному рівні. Створена, так звана, антіфрекінговая коаліція. Наступним кроком буде впровадження декларації про вільні від фрекінгу зони. З такою ініціативою ми виступаємо в тих регіонах, де почалася робота компанії Shell», - наголосив Олексій Ангурець.

 

За його словами нещодавно відбулася важлива для екологічної громадськості подія – зустріч федерації «Друзі Землі Європи», у ході якої вже вдруге Україна увійшла до складу комітету.

 

«Ми також ведемо переговори зі швейцарською організацією «Пронатура» щодо спільних проектів у Дніпропетровській області щодо збереження біологічного різноманіття. Я сподіваюся, що вже цього року ситуація покращиться», - запевнив еколог.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...