App Store Google Play

Активісти запропонували Петру Порошенку свій Закон про люстрацію

14.06.2014 09:43
Активісти запропонували Петру Порошенку свій Закон про люстрацію

13 червня представники Люстраційного комітету на чолі з Єгором Соболєвим передали президенту розроблений правниками-волонтерами проект закону «Про очищення влади».

 

Як повідомив на своїй сторінці голова Люстраційного комітету, три його основні ідеї звучать наступним чином:

1. Суди, прокуратура, СБУ, міліція та державна служба мають отримати законодавство за стандартами Євросоюзу. Їхня чисельність має бути різко скорочена (лише за Януковича +70 тисяч), а зарплати – збільшені.

2. Усі – від президента до рядового міліціонера мають пройти перевірку з використанням детектора брехні. Посадовців, які не можуть пояснити майно своїх родин; які словами чи діями підтримували зазіхання на нашу територіальну цілісність; які під час Майдану були начальниками і не написали заяву про звільнення; які є вихідцями з КДБ або очолювали КПРС-ні та комсомольські організації – прибрати з посад на 10 років. Про кожну перевірку кожного судді, прокурора, сбушника, міліціонера, чиновника повідомляти громадськість і впродовж двох тижнів чекати від неї свідчень про правопорушення. Хто не пройде перевірку – теж прибрати з посад на 10 років.

3. Набрати нових суддів, прокурорів, міліціонерів, чиновників через відкриті конкурси. Дані про кожного претендента оголошувати і теж чекати свідчень громадськості. Її представники і журналісти мають бути в кожній комісії і з перевірки, і з підбору нових кадрів. Організувати перевірку та підбір кадрів має Агентство з державної служби, яке має пройти очищення першим.

Повний текст закону – тут з контактами для збору ідей, як його посилити.

За словами Єгора Соболєва, Президенту передали, щоб він поставив свій підпис і вніс до парламенту даний законопроект, як свій власний із закликом «приймайте поки я вас не розпустив». Активісти в свою чергу пообіцяли зібрати людей на підтримку такого голосування.

5 канал зауважив, що мітинг люстраторів, у якому взяла участь також і делегація з Дніпропетровська, став першим для нового президента. Спостерігачі називають його символічним: якщо Порошенко візьметься за очищення влади, суспільство його підтримає. Якщо ні – слід чекати нового наростання протестних настроїв.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...