App Store Google Play

Свято-Духівському храму в Дніпропетровську 20 років

11.06.2014 08:40
Свято-Духівському храму в Дніпропетровську 20 років

9 червня 2014 року (27 травня за старим стилем) вірні Православної Церкви святкували День Святого Духа. Наші парафіяни відзначали у понеділок престольне свято нашого храму. Адже двадцять років тому, 15 червня 1994 року, з благословення Святійшого Патріарха Володимира (1925 - 1995), стараннями єпископа Дніпропетровського і Запорізького Адріана (нині - митрополит Богородський) та патріотично налаштованих містян у Дніпропетровську з'явився перший храм Української Православної Церкви Київського Патріархату. Завдяки невтомній праці духовенства і громади колишній кінотеатр "Металург" змінювався і ставав все більше схожим на гостинний Дім Божий. Не припиняється робота у храмі і по сьогодні. Продовжує її вже нинішній настоятель протоієрей Ярослав Малерик. Парафіяни Свято-Духівського храму допомагали, допомагають і надалі допомагатимуть своєму духовному отцеві у цій благій справі!

Святкового дня наш храм не залишився без гостей. Численні віряни та духовенство розділили разом з громадою радість свята. Урочистості розпочалися з освячення престолу. Чин освячення очолив єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон. Владиці співслужили: настоятель храму протоієрей Ярослав Малерик, ієрей Ярослав Матюнка, ієрей Назарій Чорний, протодиякон Федір Савицький та клір єпархії. Після освячення престолу було здійснено хресну ходу, під час якої його Преосвященство окропив храм.

Близько 10:00 почалася святкова Божественна Літургія. Її очолив Владика Симеон. Єпископу Симеону співслужило храмове та єпархіальне духовенство. Під час Богослужіння були звершені Таїнства Сповіді та Причастя. Наприкінці Літургії Владика привітав громаду зі святом, наголосив на важливості молитви до Господа, особливо у цей важкий для нашої країни час. Преосвященнійший Симеон підкреслив, що нинішні події в Україні є випробування для нашого народу. Якщо ми будемо з Богом і сподіватимемося на Нього, то витримаємо. "Хто ж витерпить до кінця, той спасеться" (Мф. 24: 13) - підсумував Владика. Після промови керівного архиєрея настоятель о. Ярослав Малерик подякував Владиці за візит, за підтримку парафії та побажав успіхів йому в архипастирському служінні та Божої допомоги у будівництві кафедрального собору. Далі єпископ Симеон вручив активним парафіянам храму благословенні грамоти.

Богослужіння завершилося святковим Єлеєпомазанням та цілуванням Хреста.

Після Служби на подвір'ї храму відбулося частування гостей та святковий концерт. У концерті взяли участь о. Ярослав Малерик та хор храму великомученика Юрія Переможця "Наддніпряночка" с. Військове Солонянського благочиння.

Відео можна переглянути на сервісі Youtube.

Настоятель, духовенство, громада храму від щирого серця вітають парафіян Свято-Духівського храму та відвідувачів нашого ресурсу з 20-річчям храму! Нехай Господь наш Ісус Христос береже наших парафіян та їхніх рідних від усіляких бід і негараздів живими та здоровими!

Закликаємо всіх наших відвідувачів молитися за мир і спокій в Українській Державі! Переглянути молитви можна за цим посиланням.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...