App Store Google Play

Дніпропетровськ скорочує викиди

10.06.2014 16:36
Дніпропетровськ скорочує викиди

У Дніпропетровську за останні 6 років шкідливі викиди в атмосферне повітря зменшились на 15 %. Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради Геннадій Іваненко.

За його словами, все це - завдяки тому, що на сьогодні у місті діють дві основні екологічні програми - Програма зменшення забруднення атмосферного повітря основними підприємствами-забруднювачами міста на 2008-2015 роки та Комплексна програма охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровська на 2008-2015 роки.

«Згідно з першою програмою підприємства модернізують своє обладнання і таким чином зменшують кількість викидів. На ці цілі в 2014 році вже витрачено близько 850 тисяч гривень, реалізація програми триває», - зазначив Геннадій Іваненко.

За словами чиновника, на сьогодні учасниками програми є 8 найбільших підприємств міста - «Придніпровська ТЕС» ВАТ «Дніпроенерго»; ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського»; ВАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод»; ЗАТ «Іста-центр» та інші.

Начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради Геннадій Іваненко наголосив, що найбільший забруднювач атмосферного повітря, відокремлене підприємство «Придніпровська ТЕС» ВАТ «Дніпроенерго» завдяки модернізації обладнання зменшив шкідливі викиди на 5,6 % на рік. Модернізація на заводі продовжується, на сьогодні на одному з енергоблоків змінюють електрофільтри та турбіну. Планується також встановити на димових трубах датчики для автоматичного моніторингу викидів у атмосферу, інформація з яких буде надходити до посту моніторингу стану навколишнього середовища. Такого роду пост наразі один у місті, він знаходиться на території Ленінського району і контролює кількість викидів поблизу заводу Петровського.

Програма охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровська на 2008- 2015 роки спрямована на ліквідацію наслідків зсувів та підтоплень, озеленення міста, реконструкцію та будівництво каналізації, зливових колекторів тощо. На сьогодні згідно з програмою у Амур-Нижньодніпровському районі розробляють проект розчистки озера Куряче Верхнє, у Ленінському чистять Дійовську пойму, вже завершені роботи з очищення річки Маячки в Самарському районі. Як зазначив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради Геннадій Іваненко, такі заходи проводяться для захисту земель від підтоплень та нормалізації стану водойм міста. Програма фінансується коштом міського бюджету.

90% всіх викидів шкідливих речовин у повітря у місті припадає на «ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського», ВП «Придніпровська ТЕС» та ВАТ «Інтерпайп НТЗ».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...