6 червня о 12:00 в Арт-центрі «Квартира» відбудеться регіональне обговорення плану дій щодо відкритості Уряду на найближчі два роки, яке збере понад 40 представників і представниць громадянського суспільства із центральних та східних областей України.
Наша країна є активним учасником міжнародної Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». Саме зараз твориться проект плану заходів з реалізації Ініціативи у 2014 – 2015 роках. Документ вже доступний для коментування на урядовому порталі «Громадянське суспільство і влада».
Для того, щоб План Дій був ефективним і враховував позицію мешканців усіх регіонів держави, відбувається низка регіональних громадських обговорень, на яких кожен охочий зможе запропонувати Уряду власне бачення щодо ключових пріоритетів розвитку в Україні стандартів відкритого врядування, протидії корупції, доступу до публічної інформації і електронної демократії.
Обговорення передбачає ряд тематичних виступів:
- Реальна участь громадськості у врядуванні (Михайло Шевченко, Секретаріат Кабінету Міністрів України).
- Ефективна боротьба з корупцією? (Олексій Хмара, Transparency International Україна).
- Якісні адміністративні послуги (Микола Виговський, менеджер експертної групи з реформування законодавства про адміністративні послуги Реанімаційного Пакету Реформ).
- Дієве електронне врядування (Олеся Архипська, Національний центр електронного урядування).
Дата та місце проведення обговорення: 6 червня 2014 року, м. Дніпропетровськ, Арт-центр «Квартира», вул. Червона Площа, 3/1.
Захід проводиться силами Координаційної ради з питання реалізації в Україні ініціативи Партнерство Відкритий Уряд. Організаційну підтримку заходу надає Програма розвитку ООН в Україні спільно з Transparency International Україна та Центр ПГКІ «Тамариск».
Нагадаємо, Україна офіційно приєдналася до глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (анг. - Open Government Partnership) 20 вересня 2011 року. Ініціатива була започаткована Президентами США і Бразилії та вже охопила 64 країни світу. Метою ініціативи є забезпечення виконання країнами-учасницями конкретних зобов'язань щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до участі в процесах ухвалення рішень, боротьба з корупцією, використання нових технологій для покращення якості рішень влади.
Автор: Іван МУРАХА