App Store Google Play

На Дніпропетровщині пройде черговий етнофестиваль «Мамай-fest»

04.06.2014 10:23
На Дніпропетровщині пройде черговий етнофестиваль «Мамай-fest»

Майстер-класи народної творчості, виставки народних майстрів, театралізовані музейні екскурсії, наукові доповіді, куліш просто неба та багато іншого у традиційному VІІ історико-культурологічному фестивалі «Мамай-fest». Цього року фестиваль присвячений 200-річчю Т.Г. Шевченка. Він проходитиме 6 – 8 червня в Музеї історії м. Дніпродзержинська.

 

Відкривається цьогорічний фестиваль 6 червня о 10:00 презентацією виставки декоративно-ужиткового мистецтва, на якій традиційно будуть представлені вироби народних умільців з різних регіонів України.

 

Образотворча складова фесту буде представлена 7 червня. Це презентація художньої виставки «Україна в знаках і символах», під час якої широкому загалу відкриється художній проект «Мамай єднає Україну». Це своєрідна візуальна карта України, складена із полотен, об’єднаних зображенням козака Мамая, які відповідають існуючому територіально-адміністративному поділу України (24 області та АР Крим) і несуть в собі географічні, історичні та культурні особливості того чи іншого регіону.

 

 Органічним доповненням образотворчої складової фестивалю стане персональна виставка члена Національної Спілки художників України, працюючого в жанрі декоративно-прикладного мистецтва Андрія Пушкарьова (витинання, малярство, графіка) та підведення підсумків конкурсу дитячої художньої творчості «Шляхами Тараса».

 

 Кінематографічною складовою фестивалю стане презентація документального фільму «Кобзар» за участю режисера Тараса Ткаченка, зустріч з режисером Михайлом Іллєнком та вечір пам’яті видатного українського режисера Юрія Іллєнка.

 

Вагомою складовою фестивалю стане круглий стіл «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянської України», під час якого виступлять з доповідями науковці, мистецтвознавці, музейні працівники, що репрезентують різні частини України.

 

 Музичною складовою фестивалю стануть виступи етно-гурту «Вертеп» та кобзарські співи заслуженого артиста України Тараса Компаніченка, який є своєрідним талісманом фесту. На примузейній території відбудеться свято козацької слави. Очікується приїзд на фестиваль білоруського етно-гурту Vurij, який представить автентичні білоруські співи.

 

У літературній гостині «Коло слова» очікуються виступи відомих українських поетів: лауреата Національної Шевченківської премії 2006 р. Анатолія Кічинського, Маріанни Кіяновської, Анатолія Шкляра та інших.

 

Під час фестивалю відбудуться театральні читання класика новітньої німецької літератури, засновника експериментальної інтелектуальної традиції Арно Шмідта (1914-1979) – «Левіафан, або Найкращий з усіх світів» (переклад Нелі Ваховської). Це пристрасна історія-щоденник унтерофіцера Вермахту, який у лютому 1945 року, під канонаду Червоної армії намагається врятуватися із містечка Лаубан/Любань у Нижній Сілезії. У пронизливій джазовій манері герої дискутують про всесвіт, бога, евклідову геометрію, мріють, марять, вмирають, кохають… Так, за Шмідтом, закінчується епоха віри. Читання Арно Шмідта будуть у супроводі саксофону. У презентації візьмуть участь: акторка Дар’я Воронкова, актор, музикант-саксофоніст Ярослав Чаус, музикант-піаніст Роман Басюк, перекладачка, літературознавця Неля Ваховська, режисерка Алла Заманська.

 

 Завершиться фестиваль мандрівними «Шляхами січовиків» - подорож учасників фестивалю до Нікопольського краєзнавчого музею. Відвідувачі в цей час зможуть побувати в Музеї історії м. Дніпродзержинська на театралізованій екскурсії «Під знаком Степу». Для батьків з дітьми передбачено урок з циклу музейної педагогіки: «Душа мого народу – рушники».

:

Програма VІI історико-культурологічного фестивалю Мамай-fest

(6 –8 червня 2014 р.)

На честь 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

 

6 червня п’ятниця

8:00 -10:00– Заїзд, реєстрація та поселення учасників фестивалю.

10:00-Виставка декоративно-прикладного мистецтва на примузейній території.

10:00–10:30–Відкриття фестивалю. Офіційна частина. Покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

10:30-11:00–Доповідь Т. Лютої «Нова Шевченкіана: генеалогія роду та невідомі матеріали ексгумації тіла Тараса Григоровича» – кінозал.

11:00–13:00 – Круглий стіл ««Українське козацтво в етнокультурному просторі Надніпрянської України» – кінозал.

12:00-13:00–Підведення підсумків конкурсу дитячої творчості «Шляхами Тараса» - 1-ий поверх.

13:00–14:00–Майстер-класи           з петриківського розпису, ляльки-мотанки, кавового живопису – 1-ий поверх.

15:00-16:00 – Театральні читання Арно Шмідта – «Левіафан, або Найкращий з усіх світів» у супроводі саксофону

16:00-18:00 – Свято козацької слави на при музейній території

16:30–17:30–Вечір сучасного українського кіно. Презентація документального фільму «Кобзар» за участі режисера Тараса Ткаченка.

18:00–Концерт заслуженого артиста України Тараса Компаніченка.

7 червня – субота

9:00-19:00 – Виставка декоративно-прикладного мистецтва на примузейній території.

10:00 – відкриття арт-майданчика «Територія Мистецтва» на примузейній території.

11:00–12:00 – Театралізована екскурсія «Під знаком Степу» – 1-ий експозиційний зал.

13:00-13:30– презентація художнього альбому Ореста Скопа «Козак Мамай» – кінозал.

14:00–15:00 – Відкриття експозицій: персональної виставки Андрія Пушкарьова. Витинання. Малярство. Графіка. Тільки для «бендерівців» - 1-й поверх, Всеукраїнської виставки «Україна у знаках і символах». Акція «Мамай єднає Україну» – 2-й поверх.

15:00-16:00 концертна програма білоруського гурту «Vurij» – кінозал.

16:00-16:40 – концертна програма гурту

«Вертеп» – 2-ий поверх.

18:00-19:30 Коло Слова… Літературна вітальня українських поетів– 2-ий поверх..

18:00–19:00 – творчий вечір режисера Михайла Іллєнка.. Демострація тізера «Толока».

19:00 – 21:00 Вечір пам’яті лауреата Національної шевченківської премії, Видатного українського режисера Юрія Іллєнка. Демонстрація художнього фільму.

8 червня – неділя

9:00-19:00 – Виставка декоративно-прикладного мистецтва на примузейній території.

11:00-12:00 – Музейна педагогіка. Душа мого народу – рушники.

8:00–17:00 – Мандрівні студії «Шляхами січовиків» з відвідуванням Нікопольського краєзнавчого музею.

17:00 – 18:00 – Куліш просто неба для

учасників та гостей фестивалю.

10:00-17:00 Екскурсії по фестивальних експозиціях в Музеї історії Дніпродзержинська.

 

Каса: 0562-387-30.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...