App Store Google Play

Чи відповість хтось за теракти 27 квітня?

28.04.2014 20:13
Чи відповість хтось за теракти 27 квітня?

28 квітня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Чи дізнається суспільство істину про вибухи 27 квітня 2012? Чи будуть покарані фальсифікатори доказів по справі «Дніпропетровських терористів»?».

 

Звільнений судом за відсутністю складу злочину Дмитро Рева нагадав журналістам, що з дня вибухів пройшло два роки, з яких майже 20 місяців він провів за гратами, хоча був непричетним.

 

«На мій суб'єктивний погляд, суспільство далеко від розуміння, що в цей день насправді відбулося, тому що до цих пір не встановлені організатори цього злочину. Дуже важливо, щоб всі причетні до даного злочину – люди, які вчинили його, а також ті, хто фальсифікували докази - були виявлені, і суспільство дізналося правду», - зазначив Дмитро Рева.

 

Колишній політолог, життя якого полетіло шкереберть через необґрунтовані звинувачення, пообіцяв що буде добиватися справедливості й далі.

 

«Ми хочемо, щоб жодна людина, причетна до мого незаконного затримання та арешту, не залишився безкарним. Ми це робимо не заради моєї особистої помсти, а тому, що в Україні, на жаль, склалася традиція винесення завідомо неправових рішень в судовій і правоохоронній площині. Якщо ми доведемо цю справу до кінця, я впевнений, що наступного разу у подібній ситуації людина, яка захоче сфальсифікувати щось, замислиться і буде ставитися до своїх обов'язків з більшою відповідальністю», - резюмував Дмитро Рева.

 

Адвокат Дмитра Віталій Погосян відзначив, що 25 квітня було подано чергову заяву про кримінальне правопорушення щодо Дмитра Реви (фальсифікація доказів) в прокуратуру Дніпропетровської області. З урахуванням того, що відносно Дмитра було припинено кримінальне провадження і він, по суті, був виправданий, можливо, що прокуратура займеться цією заявою всерйоз. Посадові особи, які допустили якесь порушення чи халатність, теж повинні будуть нести відповідальність.

 

«Ми почнемо з оперуповноваженого СБУ Олександра Пилипенка, а далі розслідування покаже. Всі причетні до того, що Дмитро Рева був незаконно затриманий, а потім заарештований, і утримувався під вартою протягом 1,5 років, будуть покарані. Крім того, ми вимагатимемо відшкодування збитку за той проміжок часу, який Дмитро провів під вартою - і морального, і матеріального, так як він півтора року не працював, і його сім'я перебувала без єдиного годувальника, і його дитина була позбавлена батьківської турботи», - пообіцяв адвокат.

 

Інша учасниця судового процесу – відома адвокат і право захисниця Оксана Томчук – відзначила, що її особиста перемога (звільнення брата і зняття з нього звинувачень) не є остаточною, тому вона не вважає себе переможцем.

 

«День 27 квітня 2012 року підірвав відчуття безпеки життя в Дніпропетровську. І я розумію, що протягом двох років не зроблено нічого, щоб встановити реальних людей, які стояли за цими вибухами. Офіційна версія не витримує жодної критики - все це справа трималася виключно на свідченнях Віталія Федоряка, який давав ті свідчення, які від нього хотіли чути. Зараз свідчення оновлюються, проте суд і прокуратура повинні бути зацікавлені не в тому, щоб якомога швидше закрити це виробництво, а в тому, щоб визначити справжніх «ляльководів» - тих, хто за всім цим стоїть, і яка мета цих вибухів», - розповіла журналістам Оксана Томчук.

 

На думку адвоката, через роки, та ще й у порівнянні з сьогоднішніми подіями в тому ж Слов'янську, ці вибухи виглядають не настільки видатною подією. Але, тим не менш, необхідно зробити все, аби у нашій країні було спокійно.

 

«Я вважаю, що Дмитро сьогодні звільнений не тому, що стався перелом в системі, а тому, що потрібно було закрити якісь гучні справи в умовах перевороту в країні. А скільки ще таких людей зіткнулося з такими ж неправомірними діями ? У мене дуже багато питань до правоохоронців: так, була фальсифікація, але з якою метою? Ми доведемо цю справу до кінця, щоб дізнатися замовників і самих вибухів, і фальсифікаційних матеріалів», - пообіцяла Оксана Томчук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...