App Store Google Play

Вісті з Океанії

02.04.2014 17:18
Вісті з Океанії

"Умом Россию не понять", – провістив колись державний службовець і за сумісництвом поет Фьодор Тютчев. Тепер же виходить, що все-таки і "умом", і "понять". Тепер з нею все зрозуміло: Росія – це грандіозний флешмоб за мотивами видатного англійського роману "1984". 

А ще показово, що з ініціативою про так звані "думкозлочини" у Московській держдумі виступила така собі Інна Святенко. Ви чуєте це прізвище? Святенко! У ньому все ідеально – релігійний стрижень, висока духовність і малоросійські корені. Як кажуть у тій-таки Росії, "говорящая фамилия", до того ж іще одне (після, скажімо, Матвієнко) відверто антиукраїнське –енко. Звідки вони тільки беруться, ці милі створіння, що врешті навчилися викладати в Мережу не тільки свої світлини з відпочинків, а й вельми своєрідні роздуми та не по-дамському жорсткі ідеї щодо посилення правопорядку в російських головах?

Як констатує преса сусідньої (нікуди не дінешся) країни, "у Мосдерждумі обурюються появою провокаторів, що нібито розпалюють ксенофобські настрої стосовно мешканців Криму. Боротьба з ними розпочнеться на інтернет-платформах. Депутати пропонують запровадити для блоґерів покарання за антиекстремістською статтею – зі штрафами і позбавленням волі до чотирьох років".   

Так і хочеться додати: "Вжиті силовими правоохоронними органами заходи стануть ще одним рішучим кроком уперед на шляху досягнення справжньої, а не вдаваної свободи слова на теренах всієї Російської Федерації з новонабутою Кримською областю включно".

Свободу слова в Росії відтепер буде захищено на новому, ще вищому рівні. Щоб усяк пройдоха-блоґер добряче фільтрував уже не тільки висловлене, а й подумане. Думка ж, за Орвеллом, може бути ще злочиннішою від вислову. Відтепер багатьом росіянам стане ближчою та зрозумілішою безглузда на перший погляд фраза "Я про таке й подумати боюся!" Боятися думати – це дуже добре і надзвичайно патріотично. Зрештою, не тільки думати --  взагалі боятися.

Читаємо далі в російській пресі: "Тим часом координатор Центру безпечного Інтернету (ого! є такий, виявляється, Центр – Авт.) Урван Парфентьєв (знову ці "говорящие имена" -- Урван! це вже якийсь Булгаков просто – Авт.) стверджує, що йдеться не тільки про антикримські висловлювання: "Гадаю, буде проводитися тотальний моніторинг на вислови, що стосуються збурювання національного й соціального розбрату".

Отак-от. І соціального розбрату також. Тобто не дай Боже вам, блоґери навальні, тепер повисловлюватися про бюджети, палаци, автомобілі, золоті батони тощо – буде вам умить від чотирьох років і більше за "збурювання соціального розбрату".

Таки дійсно нагнав на деяких сусідів страху наш Майдан! Тепер вони повсюдно з думкозлочинами, ніби з привидами, боротимуться. І все одно тремтітимуть – а раптом, попри всю граничну пильність усіх їхніх урван урвановичів разом узятих, таки просочиться якась майданоїдна зараза в уми та душі недостатньо патріотичних, незрілих і хитких співгромадян? Історія ж нам усяке підказує. А патріотичний чад оманливий. От у Німеччині 1938-го кожна порядна фрау аж не могла, так хотіла дитинку від фюрера, а вже у Німеччині 1945-го слала тому фюреру навздогін у пекло свої прокльони за знищену країну та знівечені життя. Так що всьому свій час.   

Зрозуміло – у світі, де відбувається оперативне стеження за думками, ніхто вже особливо не зацікавиться фактом якогось, наприклад, викрадення й катування на смерть кримського татарина. Ніяких розпалювань і збурювань. Суцільне тріумфування з приводу "без єдиної людської жертви" (це за словами самого Путіна) здобутого Криму.

І поки росіяни у своєму окремо взятому, добре скоординованому та нарешті безпечному Інтернеті радіють реанімації Радянського Союзу і всі дружно, навіть чоловіки, хочуть дітей від Путіна, я дозволю собі ще один, свій власний авторський думкозлочин. Ні, не скинути на всю цю імперію зла добрячу бомбу, як про те мріється добродієві Кісєльову, а просто перегорнути й закрити її з усіма її анахронічними персонажами, ніби книгу Орвелла, поставити на якусь віддалену полицю і без жодної нотки жалю, твердо сказати їй "Прощавай".

ТСН 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...