App Store Google Play

Чи можливе у Дніпропетровську екологічне виховання?

30.07.2013 17:30
Чи можливе у Дніпропетровську екологічне виховання?

30 липня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Екологи міста наполягають на необхідності створення позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості».

Директор Дніпропетровської обласної екологічної асоціації «Зелений світ» Олексій Ангурець, відзначив, що з моменту розпаду СРСР стало не все гаразд з системою освіти і виховання.

«У Радянському Союзі була певна ідеологічна основа і стрижні, на яких будувалося суспільство. Після припинення його існування в Україні зникла ідеологія, яка б закладалася в системі освіти. Але будь-якому суспільству це необхідно, інакше воно перетворитися на аморфну, легкокеровані масу», - зазначив еколог.

Саме це, за словами Олексія, наштовхнуло його однодумців на необхідність створення позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості.

В свою чергу керівник проекту позашкільної системи екологічного виховання та формування особистості Олександр Капоровський представив проект «Дизайн Життя», мета якого - створення передумов для переходу України на шлях сталого розвитку. За його словами, проект створений і успішно реалізується співробітниками Центру формування та розвитку особистості, спільно з провідними фахівцями Дніпропетровського гуманітарного університету за підтримки громадської екологічної організації «Зелений Світ».

«У серпні 2012 року в Дніпропетровську, на ж / м Лівобережний 2 і 3, були відкриті два перших Центри екологічного виховання та формування особистості, які стали своєрідними випробувальними лабораторіями для нової навчально-виховної програми «Світлячок», відпрацювання методик, вдосконалення форм і методів роботи. Суть розвиваючої програми «Світлячок» полягає в тому, що спільними зусиллями педагогів і психологів у свідомості дитини створюється і втілюється в реальність дизайн майбутньої розумною і щасливого життя. Метою екологічного виховання дошкільнят є створення умов для формування особистості з екологічно орієнтованою свідомістю. Мало навчити дитину законам екології, важливо, щоб з'явилося бажання і можливість використовувати їх у своєму житті. Цьому якраз і сприяє подача потрібної інформації у відповідний віковий період, коли вона може бути засвоєна», - розповів ідеолог екологічного виховання дітей.

За його словами, програма Центрів не підміняє дитсадкову і шкільну, а лише вдало їх доповнює.

Пан Капоровський також повідомив, що вже в серпні-вересні 2013 року відкриваються два нових Центри в Дніпропетровську на ж / м Перемога та вул. Ясельна, і один в Петриківці.

Наостанок екологи запросили всіх бажаючих приєднатися до їхнього проекту і долучитися до створення позитивного майбутнього.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...