App Store Google Play

Дніпропетровські винахідники: швидше диваки, ніж вчені

25.07.2013 10:49
Дніпропетровські винахідники: швидше диваки, ніж вчені

24 липня в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Які винаходи патентують дніпропетровські "Кулібіни"?»

У прес-конференції взяв участь правознавець, фахівець в області інтелектуальної власності, патентний юрист Віктор Гладченко.

Він відзначив, що бум патентування в Україні припав на 1990-ті роки. Зараз багато українців патентують свої винаходи за кордоном. В основному намагаються патентувати те, що може принести прибуток, а от патентів «для задоволення» мало, раніше їх було більше.

«Патент - це монополія, яка дається на певний термін. Він може бути виданий на технічне рішення і зовнішній вигляд», - пояснив юрист.

Цікаво, що в Дніпропетровську цікаві патенти виникають частіше, ніж в інших містах України - близько 10-15 винаходів на місяць. Характерними для міста галузями Віктор Гладченко назвав ракетобудування та будівництво, підкресливши, що деякі з цих патентів навіть впроваджуються.

Насправді, таких за статистикою не так і багато.

«Іноді бувають випадки, що винахідники створюють хороші пристрої, але вони нікому не потрібні. Або навпаки, патентують абсолютно не потрібний пристрій і починають заробляти на цьому гроші. Наприклад, один винахідник запатентував стаканчик з примочкою, в якому немає нічого цікавого, але людям він сподобався через свій красивий зовнішній вигляд. За допомогою цієї примочки склянку нібито легше тримати... Кілька років тому нам принесли цікавіше технічне рішення - винахідник «придумав» зручну кришку на 3-літрову банку. Але він запізнився років на десять, адже тепер такі речі вже виготовляються», - розповів Віктор Гладченко.

Оскільки винахідник - найчастіше сучасний варіант Лівші, не обходиться без курйозів. Зокрема, в якості «пристосування для полегшення пиття і з пляшки» нещодавно намагалися запатентувати звичайну дитячу соску. Також часто знаходяться винахідники «вічних двигунів». Щоправда, в Україні не приймають такі патенти, оскільки вони вважаються промислово непридатними. Їх можна впровадити за кордоном, але необхідно надати модель.

«Патент можна отримати легко на будь-яке технічне рішення. У нас патентують свої винаходи люди різного віку, від студентів до пенсіонерів», - запевнив Віктор Гладченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...