App Store Google Play

Обвинувачений у тероризмі пишався дідом і був занурений у науку

24.07.2013 08:29
Обвинувачений у тероризмі пишався дідом і був занурений у науку
У Дніпропетровській металургійній академії, де навчався обвинувачений у терактах і вбивстві в Британії українець, запевняють, що його експерименти з вибуховими речовинами у домашній лабораторії, через які у Дніпропетровську стався вибух у 2010 році, не мають жодного стосунку до наукової роботи аспіранта у виші.

Колишній викладач і колега Віктор Ласкін розповів, що Павло Лапшин, якого нещодавно було заарештовано в Британії, працював у виші над технологією чистової обробки металу полімерними кульками. Ще один напрямок його роботи - програмне забезпечення для промислових станків. Колеги запевняють, що хлопець був настільки занурений у науку, що часу не залишалось навіть на особисте життя. Політикою він узагалі не цікавився, каже Віктор Ласкін, який знає Павла із самого дитинства.

"Зовсім неконфліктний і гарно вихований", - приязно про Павла відгукуються навіть університетські ліфтери.

Знайомі та друзі Павла також категорично відкидають будь-які натяки на прихильність до нацистської ідеології. Розповідають, що він дуже пишався дідом - Героєм Радянського Союзу, який отримав звання під час Другої світової.

"Я був у нього в соцмережі в друзях. Зайшов на його сторінку, там раніше були фотографії з випускного, дитячі, з одногрупниками. Записи, що були раніше, зникли, а всі ці (посилання на нацистські книги та статті, - ред.) датовані з 21 червня по 17 липня. Від чого з'явилася така думка, чи не був зламаний його аккаунт", - зауважив Ласкін.

Павло не міг всього за кілька днів перетворитися з абсолютно адекватної людини на терориста, переконують колеги. Вбивство літнього мусульманина сталося на 5-й день перебування українського стажера у Бірмінгемі.

Всі, хто знають Павла, щиросердно жаліють його батьків, які зараз від спілкування з пресою відмовляються. Батько підозрюваного у тероризмі працює на одній кафедрі із сином, а мама цьогоріч у березні постраждала у резонансному ДТП, коли два легковики вилетіли на зупинку. Після цього Павло мало не скасував свого стажування, але батьки таки вмовили сина їхати.

Тепер вони з дня на день чекають візиту британських правоохоронців.

"Група слідчих із антитерористичного підрозділу поліції Вест-Мідленда має намір відвідати Україну найближчими днями. Посольство України у Лондоні неодноразово порушувало питання про організацію зустрічі з громадянином України. Водночас він двічі від неї відмовлявся", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Олена Усенко, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...