App Store Google Play

14 дітей-сиріт з Дніпропетровщини продали за кордон по 4 тисячі доларів

24.07.2013 14:07
14 дітей-сиріт з Дніпропетровщини продали за кордон по 4 тисячі доларів
На Дніпропетровщині після подвійного вбивства та самогубства у дитбудинку сімейного типу вибухнув скандал із усиновленням дітей, йдеться у сюжеті ТСН.

Правозахисники оприлюднили список сиріт - рідних братів і сестер, - яких розділили рішенням тамтешніх соцпрацівників, хоча Сімейний кодекс дозволяє таке лише в крайніх випадках.

Про розлучення родин в Апостолівському районі Дніпропетровщини правозахисники дізналися через анонімний лист. У ньому був список дітей, яких віддали на всиновлення, роз'єднавши з рідними братами та сестрами.

Загалом у ньому налічувалося 14 малюків. Всі дані з анонімки підтвердилися, стверджує юрист правозахисного руху "Гідність" Олег Соловей.

"Забиралася маленька дитина, шукався покупець і продавали на всиновлення. Суми від $ 4 тис. і до десятки може йти за дитину", - повідомив Соловей з посиланням на людей, які бояться називати свої імена.

Керівник районної служби у справах дітей розмовляти з ТСН відмовилася, проте, в обласній службі таки дали коментар. "Всі рішення приймалися в інтересах дітей. Чому б дитині не отримати батьків, яких він буде вважати рідними батьками і які за життя йому все дадуть", - заявила керівник обласної служби у справах дітей Ніна Тутова.

Водночас у прокуратурі кажуть, що розлучати рідних братів та сестер можна лише за виняткових обставин. "Це важка хвороба, або коли діти проживають окремо один від одного, або інші обставини, які унеможливлюють їхнє влаштування, коли вже прийняті усі заходи, улаштування в одну сім'ю", - повідомив керівник відділу обласної прокуратури Дмитро Данилов.

Правоохоронці вже довели, що порушення при всиновленні були щонайменше у трьох випадках. Втім, перевірка ще триває. Але навіть якщо доведуть, що братів та сестер розлучили незаконно, вони навряд чи зможуть зустрітися бодай ще раз. Адже законодавство України гарантує таємницю всиновлення. Малюки отримали не лише нові родини, а й нові імена, прізвища та дати народження.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...