App Store Google Play

Масове заняття спортом має бути доступним для всіх - Андрій Павелко

22.07.2013 17:22
Масове заняття спортом має бути доступним для всіх - Андрій Павелко
Масове заняття спортом має бути доступним для людей з будь-яким достатком. Про це сказав народний депутат України Андрій Павелко під час презентації міжфракційного об'єднання «Підтримка олімпійського руху та спорту України» в Києві у Олімпійському домі, де були присутні народні депутати всіх фракцій політичних партій у парламенті, керівництво Національного Олімпійського комітету та Міністерства молоді та спорту.

«Заняття спортом починається з масового, і він повинен бути доступний.
І незалежно від достатку сім'ї, діти і дорослі повинні мати можливість займатися будь-якими видами спорту, відвідувати спортивні секції в кожному місті, райцентрі, селищі нашої країни », - підкреслив Андрій Павелко.

За його словами зараз бюджет на підтримку спорту вдвічі, а то і втричі менше коштів, що виділяються в інших країнах.

«У 2012 році на розвиток фізичної культури і спорту з державного бюджету було виділено 0,4%, в нинішньому році ще менше - 0,33%.
Вважаю, що на законодавчому рівні необхідно закріпити розподіл коштів на розвиток спортивної інфраструктури та популяризацію здорового способу життя», - підкреслив Андрій Павелко.

Народний депутат пропонує використовувати найкращий зарубіжний досвід для популяризації здорового способу життя та розвитку масового заняття спортом.

«Ми зобов'язані взяти кращі зразки законодавчих ініціатив з розвитку спорту в зарубіжних країнах і застосувати у нас. В Італії, наприклад, для фінансування спорту в основному використовуються доходи від лотерей та футбольного тоталізатора. В Угорщині на законодавчому рівні прописано, що не менше 1% бюджету країни йде на розвиток спорту, в інших європейських країнах ще більше.
А, наприклад, в конституції Швейцарії, однією з найстаріших в Європі, вказується, що держава зобов'язана займатися розвитком фізкультури і спорту зі шкільної парти», - сказав Андрій Павелко.

Співголова та ініціатор створення міжфракційного об'єднання «Розвиток олімпійського руху та спорту України» вважає, що популяризація здорового способу життя серед українців має об'єднати політиків, адже Україна зараз - найбільш вимираюча країна в світі.

«Сьогодні молоде покоління не розвивається фізично. Всесвітня організація охорони здоров'я вимальовує не дуже райдужні перспективи. Так, Україна - перша в світі за дитячим алкоголізмом, друга - за рівнем смертності від алкоголізму, 40% дітей на Україні вживають алкоголь, 1% підлітків України у віці 12-13-ти років щодня вживають спиртні напої.
Жахлива статистика і з вживання тютюну і наркотиків», - зазначив народний депутат.

Політик наголосив, що готовий всіляко відстоювати прийняття законопроектів для розвитку масового заняття спортом в Україні.

«Вважаю, що на законодавчому рівні необхідно закріпити розподіл коштів на розвиток спортивної інфраструктури та популяризацію здорового способу життя. Ми з депутатами з міжфракційного об'єднання готові відстоювати ініціативи, завдяки яким масове заняття спортом стане доступним для людей з будь-яким достатком », - підкреслив Андрій Павелко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...