App Store Google Play

Логотип Дніпра: ракети, башти, мости й Приватбанк

22.07.2013 16:13
Логотип Дніпра: ракети, башти, мости й Приватбанк
Влада запропонувала городянам обрати один з чотирьох варіантів логотипу міста, кожен з яких є нагромадженням далеких від пересічного громадянина символів.

22 липня стартувало голосування за логотип Дніпропетровська. Про це під час прес-конференції повідомила начальник управління міжнародних зв'язків Дніпропетровської міської ради Наталія Чернишова.

«Голосування за логотип проходитиме на міських сайтах, воно триватиме до 5 серпня, після цього логотип, який набере найбільшу кількість голосів  буде винесений  для затвердження на сесію міської ради», - зазначила Наталія Чернишова.

За її словами, логотипи на замовлення Дніпропетровської міської ради розробила креативна агенція «КенГУРУ», ця робота профінансована Канадським агентством міжнародного розвитку в рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України».

При розробці логотипу психологи та дизайнери нібито спирались на сприйняття рідного міста дніпропетровцями, при цьому самі містяни обирали найбільш визначні місця Дніпропетровська, кольори, які асоціюють з містом та риси, які притаманні його мешканцям.

Як повідомляє прес-служба міської ради, визначними місцями Дніпропетровська названо  Набережну та річку Дніпро, Башні-близнючи, общинний центр «Менора» та мости через Дніпро, найбільш притаманними дніпропетровцям рисами - гостинність, порядність та врівноваженість, кольорами, з якими дніпропетровці асоціюють рідне місто - синій, зелений, жовтий та червоний, а головними історичними символами - космічні ракети та металургійний ківш.

Вся ця каша (щоправда, обійшлося без ковша) знайшла втілення у десятку ескізів логотипу, з яких невідомою комісією у складі «представників ЗМІ, спеціалістів з маркетингу, представників громадськості, депутатів міської ради, представників провідних підприємств, представників сфери культури та туризму» було відібрано для подальшого голосування 4 варіанти логотипу та 2 варіанти слогану - «Новий кожного дня» та «На крок попереду», які тепер представлені дніпропетровцям.  

Створення логотипу та слогану міста є однією зі складових проекту «Місто світових брендів. Розробка маркетингово-інвестиційної стратегії міста Дніпропетровська», головна мета якого створення у місті прозорого, сприятливого інвестиційного середовища через розробку маркетингово-інвестиційної стратегії, зазначають в управлінні міжнародних зв'язків. В Україні офіційний  бренд мають лише Львів, Одеса та Чернігів. У Дніпропетровську робота над брендом розпочалась у січні 2013 року.

Як відзначають опитані Дніпроградом фахівці з реклами й маркетингу, жоден із запропонованих варіантів не має ані психологічної, ані тематичної прив'язки до об'єкту орендування, а розміщення на логотипі міста новобудов взагалі вважається моветоном.

До того ж всі запропоновані логотипи занадто складні для відтворення в поліграфії і через перевантаженість дрібними й занадто стилізованими деталями схожі скоріше на картини авангардистів. Багато в чому цьому сприяє і незвично широка кольорова гама - аж чотири кольори замість звичних для інших міст двох-трьох.

Ганебного враження не рятує навіть смайлик, домальований авторами на трьох з чотирьох зображень-претендентів.

У перший день голосування в лідери вирвався перший логотип, що нагадує повітряну кулю у формі емблеми Приватбанку, прошиту ракетою. З кулі вилітає повітря, символізуючи, вочевидь, що ніщо у світі не буває вічним.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...