App Store Google Play

Євросуд прийняв до розгляду третю скаргу Дмитра Реви

16.07.2013 13:16
Євросуд прийняв до розгляду третю скаргу Дмитра Реви

Європейський суд з прав людини підтвердив прийняття до розгляду третьої скарги Дмитра Реви, обвинуваченого у пособництві терористам під час вибухів у Дніпропетровську 27 квітня 2012 року.

Скарга стосується порушення права затриманого на приватне та сімейне життя. Родичам Дмитра, який понад рік перебуває у Дніпропетровському СІЗО було 9 разів відмовлено у наданні побачень із рідними. Захист, з урахуванням практики Європейського суду, вважає це формою тиску на підсудного, який з перших днів затримання заперечував будь-яку свою участь у підготовці та вчиненні вибухів, і покази якого повністю підтверджені матеріалами справи.

Також у скарзі викладені факти порушення презумпції невинуватості державними посадовцями, які відразу після затримання чотирьох підозрюваних через ЗМІ переконували суспільство, нібито всі затримані (в тому числі і Рева) - саме ті особи, котрі причетні до резонансного злочину. Таких висловлювань припустилися генпрокурор Віктор Пшонка, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, начальник слідчо-оперативної групи СБУ Віталій Маяков, народний депутат Геннадій Москаль, віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, помічник керівника штабу антитерористичного центру СБУ Олександр Христенко, прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук та її перший заступник Олег Пахніц.

«Зараз ми бачимо, що Європейський суд - єдиний механізм досягнення справедливості у цій справі. Прийняття скарги до розгляду засвідчує наявність всіх відомостей, необхідних для прийняття рішення. Порушення прав Дмитра настільки явні та численні, що ми вимушені доповнювати матеріали провадження», - повідомила адвокат і сестра Дмитра Реви Оксана Томчук.

Перші дві скарги до ЄСПЛ стосуються незаконного арешту та незаконного тримання Дмитра Реви під вартою. Всі три скарги об'єднані у одне провадження «Рева проти України».

Захист готує ще одну скаргу - щодо порушення права на справедливий судовий розгляд. Скарга стосуватиметься впертого небажання прокурорів та суддів притягнути до відповідальності осіб, причетних до фальсифікації доказів вини Реви, а саме безпідставне закриття кримінального провадження відносно винних осіб і закріплення судами цієї явно незаконної постанови «Ім'ям України». .

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...