App Store Google Play

Політолог-«терорист» просить звільнити двох інших підсудних

09.07.2013 17:34
Політолог-«терорист» просить звільнити двох інших підсудних
Віктор Сукачов заявив клопотання, яким просив звільнити з-під арешту підсудних Дмитра Реву та Льва Просвірніна та обрати їм запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою. Крім того він просив суд припинити кримінальну справу відносно Реви та Просвірніна за відсутністю у їхніх діях складу злочину. Своє клопотання він заявив у ході судового засідання 9 липня в Індустріальному районному суді Дніпропетровська.

Як відомо, Рева опинився у центрі Дніпропетровська вдень 27 квітня 2012 року, коли пролунали вибухи, та отримав від Сукачова смс загального характеру. Щодо Просвірніна обвинувачення вважає, ніби він купив сім-картку, із якої потім велася переписка терористів із органами влади, а також начебто виносив сміттєві пакети із будинку підсудного Віталія Федоряка, у яких могла бути вибухівка.

Ці дії самі по собі не є злочином, допоки обвинувачення не доведе, що вони здійснювалися саме з метою сприяти терористичній діяльності, наголосив у клопотанні Віктор Сукачов. Він вказав, що у матеріалах справи немає жодних фактичних даних на підтвердження умислу Реви і Просвірніна нібито сприяти організації та вчиненню вибухів, а тому немає ніяких підстав вважати їх пособниками.

Про непричетність Реви і Просвірніна Віктор Сукачов, який частково визнав свою вину, свідчив на досудовому слідстві. Це чи не єдині покази, які він підтвердив і в суді. Сукачов також заявляв, що в обмін на його зізнання слідчі начебто обіцяли йому звільнити невинуватих Реву і Просвірнін.

Про відсутність підстав вважати, що Рева і Просвірнін причетні до організації вибухів неодноразово заявляв і Віталій Федоряк, який повністю визнав свою провину.

Сукачов також наголосив, що, відповідно до норм Європейської конвенції з прав людини, суд має перевіряти обґрунтованість обвинувачення при обранні запобіжного заходу.

Державне обвинувачення вважає, що змінити запобіжний захід суд не може, доки не дослідить всі матеріали по справі.

Суд відмовив у клопотанні Сукачова, посилаючись на тяжкість злочину, у якому обвинувачуються підсудні, і, ще не дослідивши всіх матеріалів справи, дійшов висновку, що арешт здійснено законно. Закрити кримінальну справу суд не вбачає за можливе, оскільки триває судове слідство.

На даний момент опитана більшість потерпілих, дача показів рештою з них продовжується. Як наголосила вчора прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук, обвинувачення наполягатиме, аби у суді були продемонстровані усі відеоматеріали, долучені до справи. Тому дослідження всіх доказів у суді забере ще не один місяць.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...