App Store Google Play

Найчастіше хабарі дають міліції та лікарям

09.07.2013 11:20
Найчастіше хабарі дають міліції та лікарям

Українці найчастіше сплачують хабарі при отриманні послуг в правоохоронних органах (49%) та медичних установах (41%). Про це свідчать результати дослідження "Барометр Світової Корупції" від Transparency International та Gallup International Association.

Крім того, зростає тенденція хабарництва і в інших сферах. Зокрема українці дають хабарі в освітніх закладах (33%), земельних службах (25%), реєстраційних та дозвільних службах (22%), судах (21%), податковій (18%), комунальних підприємствах (6%).

Згідно з дослідженням, найкорумпованішою сферою визнано судову (66%), а за нею слідують: правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров'я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інституції (21%), громадські організації (20%).

При цьому 35% опитуваних зізналися, що в них вимагали хабар, а 53% відмовилися його сплатити. Серед причин сплати хабара неможливість отримати послугу іншим шляхом (33%), на знак вдячності (33%), для прискорення процесу (28%), для здешевлення послуги (6%).

74% опитаних українців не розповідають про корупційні випадки, 24% - бояться наслідків, а 63% вважають, що це нічого не змінить.

Протестувати проти корупції сьогодні готові 68% українців, а вийти на вулицю для цього готовий кожен третій українець (36%).

За даними дослідження, кожен четвертий респондент з числа опитаних по всьому світу стверджує, що йому доводилося давати хабар за ті чи інші послуги. Найвищий показник хабарництва у Ліберії і Сьєрра-Леоне - більше 75% респондентів відповіли, що їм доводилося давати хабарі. Найнижчий показник в Австралії, Бельгії, Канади, Японії, Грузії, Норвегії, Португалії, Іспанії, Фінляндії - менше 5%.

Україна опинилася у відсотковій групі 30-39% - поряд із Бангладеш, Болівією, Єгиптом, Індонезією, Йорданом, Казахстаном, Мексикою, Непалом, Пакистаном, Соломоновими островами, Південним Суданом, Тайванем і В'єтнамом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...