App Store Google Play

Патріоти встановили хрест на могилі воїна УНР у Дніпрокам'янську

08.07.2013 12:47
Патріоти встановили хрест на могилі воїна УНР у Дніпрокам'янську

5 липня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася пресс-конференція «У селі Днепровокам`янка силами місцевих жителів встановлено козацький хрест на могилі солдата Армії УНР».

 

Під час прес-конференції український письменник і громадський діяч, член Національної спілки письменників України Сергій Злючій розповів, що про могилу козака армії УНР він дізнався минулоріч від місцевих жителів села Дніпровокам`янка.

 

Спиридон Іванович Тропко загинув під час боїв в Екатеринославі в 1918 році. Він воював на боці війська Української народної Республіки. Про існування цього поховання знали лише декілька місцевих мешканців, які багато років доглядали за могилою. Вони встановили там дерев'яний хрест. Але пройшло багато часу і хрест встиг зіпсуватися.

 

«До мене звернулися представники благодійної ініціативи «Героїка», які проводять загальнодержавну акцію вшанування козаків армії Української народної республіки, і запропонували встановити новий хрест на могилі цього воїна», - повідомив письменник.

 

Відновлювати могилу допомагали 14 людей, серед яких буди місцеві жителі, представники патріотичних організацій та козаки із Верхньодніпровська. Робота тривала протягом двох днів. За цей час волонтери розчистили близько 200 м2 території навколо могили, яка заросла деревами та кущами. Навколо також знаходяться могили приблизно того самого часу поховань. Після цього волонтери  встановили на могилі Спиридона Тропко козацький хрест.

 

На жаль, про долю цього козака майже нічого не відомо. Він був мешканцем Дніпровкам`янки і загинув у досить молодому віці, коли йому ще не виповнилося 20 років. Родичі не опікувалися могилою, бо боялися кари за це.

 

Такий хрест в Дніпропетровській області встановлений вперше. В інших містах України встановлені подібні пам'ятники.

Мешканці Дніпропетровської області, які знають про місця поховання воінів УНР, можуть звертатися за телефоном 095-33-87-274. «Ми зробимо все можливе, щоб вшанувати їх пам'ять», - запевнив націоналіст.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...