App Store Google Play

Удод очолив будівництво храму МП під вікнами синагоги

05.07.2013 14:22
Удод очолив будівництво храму МП під вікнами синагоги

Поруч з найбільшою у світі синагогою - громадським центром «Менора» - постане найбільший у Дніпропетровську православний храм - Свято-Успенський Собор УПЦ МП. Принаймі, в цьому впевнений голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, який очолив громадську раду, що здійснюватиме нагляд за будівництвом.

На виїзній нараді, яка відбулася 5 липня, було презентовано план реконструкції храму, а також затверджено склад новоствореної Громадської ради, до якої, зокрема, увійшли місцевий митрополит МП Іриней, міський голова Іван Куліченко, депутат Дніпропетровської обласної ради Семен Токарєв, настоятель майбутнього собору протоієрей Тимофій Кучук, директор Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик.

Громадська рада створена, за словами Євгенія Удода, аби максимально допомогти на всіх етапах реконструкції, щоб скоординувати та підтримати відновлення святині. Вона сприятиме створенню громадського фонду, буде приймати рішення щодо документації, займатися збором коштів, веденням пропагандистської роботи.

За словами, митрополита Іринея, відродження цього собору має величезне значення в житті православної Дніпропетровщини, адже це один з найдавніших храмів міста.

«Сьогодні проведено роботи з виїмки ґрунту (близько 1500 м. куб) у нижньому храмі і він повністю відновлений у первозданному виді. Також проведено гідроізоляцію нижнього храму і зараз будівельні роботи вже ведуться на верхній частині собору», - повідомив депутат Дніпропетровської обласної ради Семен Токарєв.

Купола собору були зруйновані, тому прийнято рішення про знесення 3-го поверху будівлі і встановлення куполів та дзвіниці в тих архітектурних пропорціях, які були до встановлення радянської влади. Ці роботи планується провести протягом 2014-2015 року, а починаючи з 2016 року розпочнуться внутрішні роботи, які завершаться до 2018 року.

Нагадаємо, що у рамках так званої «медичної реформи» було ліквідовано міську лікарню №10, яка була розташована у будівлі у самому центрі міста понад 70 років.  Саме на цьому місці церковники московського патріархату відбудовують свій храм під керівництвом світської влади.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...