App Store Google Play

Вілкул зробить платними дороги на Полтаву і Донецьк?

04.07.2013 11:52
Вілкул зробить платними дороги на Полтаву і Донецьк?

Мінінфраструктури веде переговори стосовно продовження модернізації міжнародних транспортних коридорів на території України з такими міжнародними фінансовими організаціями, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк та Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

В рамках співпраці з цими фінансовими інститутами вже впроваджуються три проекти з реконструкції та капітального ремонту стратегічно важливих міжнародних коридорів: частини автомобільних доріг М-03 (Київ-Харків), яка орієнтовно потребує 650 мільйонів доларів США, М-05 (Київ-Одеса), оціночною вартістю 200 мільйонів євро та М-01 (Київ-Чернігів), яка потребує 400 мільйонів євро.

Крім того, наразі ведуться переговори про розширення співпраці з міжнародними фінансовими установами та залучення їх до розвитку автомобільних доріг: Знам'янка-Луганськ-Ізварине, на ділянці Донецьк-Дніпропетровськ - Луганськ, довжиною 217 км та оціночною вартістю 10,5 млрд. грн.; Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, довжиною 148 км, для завершення якого необхідно 7,4 млрд. грн.; автомагістралі у м.Запоріжжя з двома позакласовими мостами через р. Дніпро, довжиною 9,1 км, для завершення першого пускового комплексу якого виділено 800 млн. грн.; останньої черги обходу м.Донецьк, довжиною 25,9 км, вартість робіт - 2,8 млрд. грн.; другої черги обходу м.Дніпропетровськ, довжиною 7 км. Для завершення 4 черги передбачено 565,6 млн. грн.

Згідно з міжнародними стандартами, технічний нагляд за відповідністю та своєчасністю виконання робіт виконує незалежний інженер-консультант, який обирається на конкурсній основі.

Як зазначив під час брифінгу 3 липня у Кабінеті Міністрів Міністр інфраструктури Володимир Козак, в Україні такий спосіб контролю поки що можливий лише в рамках проектів з міжнародними організаціями, оскільки законодавством не закріплені гарантійні строки на об'єкти автомобільних доріг.

Задля використання досвіду незалежного технічного контролю на інших об'єктах, що фінансуються без залучень кредитів МФО, «Укравтодор» до кінця 2013 року за підтримки Світового банку ініціював проведення аудиту для оцінки існуючої системи контролю якості дорожньо-будівних робіт у нашій країні. Передбачається, що незалежний аудитор розробить рекомендації щодо удосконалення системи контролю якості виконання будівельних і ремонтних робіт.

Також розглядається питання фінансової відповідальності підрядника за неякісну роботу. Для цього буде створено страховий гарантійний фонд, кошти якого можуть спрямовуватись на покриття витрат, пов'язаних з виконанням неякісних будівельних робіт, впродовж гарантійного строку.

Крім того, продовжується пошук нових можливостей для залучення не лише міжнародного, а й вітчизняного приватного капіталу в розвиток автомобільних доріг. Так, однією з нових форм державно-приватного партнерства стане концесія. За словами Міністра інфраструктури, «Укравтодор» вже підготував 7 проектів будівництва нових доріг, які найближчим часом будуть виставлені на концесійні конкурси.

За умовами такого державно-приватного партнерства інвестор має на 100% профінансувати будівництво та бере на себе ризики за збільшення витрат на будівництво та експлуатацію. Влада, в свою чергу, приймає рішення про Проект, фінансову модель повернення інвестицій, надання державних гарантій по зобов'язаннях Державного партнера та встановлює максимальну плату за проїзд по новій дорозі.

vidomosti-ua.com

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...