App Store Google Play

"Всем им осталось недолго жить"

03.07.2013 10:49
"Всем им осталось недолго жить"

Новина про те, що в Росії ліквідували освіту на багатьох мовах нацменшин, якось геть не схвилювала наших палких прихильників європейської мовної хартії. Та й сама Росія, так перейнявшись правами бідних і пригноблених росіян, не переймається своїми національними проблемами.

Русифікація малих народів Росії відбувалася і в царські часи, і в совєтські. За царя принаймні не забирали насильно дітей кочових північних народів примусово в інтернати, де з них вибивали рештки етнічних ознак, включно з мовою і традиціями. За царя також нікого не розстріляли. А от комуністи постаралися на славу:

"В годы застоя у таких народов Сибири, как хакасы, тувинцы, из-за алкоголизма стало убывать население, то есть народы попросту стали вымирать, участились случаи самоубивства, - пише татарський письменник Айдар Хелім. - Изменение естественных, природных условий жизни, видимо, со всей жестокостью стало ломать хребет этим народам, издавна привыкшим жить вольно, свободно, согласно с природой. Перевезенные из тундры в города чукчи и коряки, корми их хоть красной рыбой, стали мучиться душевным дискомфортом и, оторванные от природы, спивались "огненной водой", погибая в плену цивилизации".

За Сталіна взялися до справи так ретельно, що до пня почистили весь інтелект малих народів Росії. Якщо українці, вірмени чи грузини втратили до 80% інтелігенції, то удмурти, алтайці, башкири, чуваші, комі і багато інших малих народів втратили майже всю інтелігенцію, а серед них 100% письменників.

Не було на теренах СССР народу, який би не зазнав такого терору.

Троцький запропонував на засіданні Політбюро "вести серьезный и внимательный учет поэтам, писателям, художникам и пр. Каждый поэт должен иметь свое досье, где собраны биографические сведения о нем, его нынешние связи, литературные, политические и пр." Його радісно підтримав Дзержинський: "На каждого интеллигента должно быть дело!"

Наслідки такої ділової "дружби народів" відчувають усі й по сьогоднішній день. За період тотальної русифікації були знищені носії грамотного вживання тієї чи іншої мови. Українці зараз перебувають не в кращому становищі, аніж башкири, бо і серед одних, і серед других не знайдеться і 10% осіб, які б володіли рідною мовою без вживання русизмів.

Віктор Медведчук останнім часом різко повернув флюгер своєї орієнтації на Росію і не на жарт захопився "правовой защитой русского язика". Важко сказати, що загрожує російській мові в Україні при цій владі. Але був час, коли Медведчук бавився в дещо інші ігри. Намагаючись здобути симпатії галичан, він найняв журналістів та істориків, які стали малювати йому дуже привабливу картину.

Його батьки, включно з мамою Фаїною, раптом стали оунівцями, діячами "Просвіти" на Волині, а самі брати Медведчуки спонсорували і книжки про УПА, і пам'ятники та меморіальні дошки не тільки січовим стрільцям, а й діячам ОУН.

Віктор Медведчук дуже серйозно готувався стати спадкоємцем Кучми. Преса настільки демонізувала тоді його образ, що й не помітила, як зробила сама собі погану послугу: простому народові якраз і бракувало лідера зі зціпленими вустами і суворим поглядом, такого собі диктатора в стилі Піночета.

Думаю, він виграв би у Ющенка з більшим відривом. Настільки більшим, що й Майдану не було б. Зрештою, як і Кірпа. Але Кучма вирішив інакше, і зневірена душа невдалого диктатора кинулася в обійми старшого брата.

Куди й поділися оунівські та упівські сентименти разом із бандерівськими коренями? По них і сліду нема. А от пам'ятники і таблиці стоять.

Борці за російську мову мають рацію в одному: російську мову в Україні треба захистити. Але якраз від її заповзятливих носіїв, бо російська мова в їхніх вустах - це пародія. Дійшло до того, що один із регіональних грамотіїв закликав прийняти за другу державну суржик. Очевидно зневірившись в тому, що коли-небудь вдасться вивчити котрусь із двох мов.

"Что поражает в биографиях этих людей? Низкий уровень образования, вернее, почти полное отсутствие его. Дефицит грамотности, культуры, знаний хоть в какой-нибудь профессии, кроме воровской. Выдающаяся способность - преуспеть, докарабкаться до высоких постов, удостоиться орденов, медалей, почетных знаков и всевозможных привилегий".

Тут зробимо паузу, бо цитата походить з книжки Віталія Шенталінського і стосується сталінських репресій, а я поміняв там лише одне слово: "карательной" на "воровской".

Тобто між кар'єристами 30-тих років і кар'єристами 1990-2010-тих різниці нема. Вони усі тупі, як валянки. Нова донецька еліта - це вже не валянки, а суцільні лапті.

Чи задумуються усі ті, хто розграбовує країну, яка їх доля чекає після зміни курсу влади? Можливо. Час від часу читаю у новинах, що хтось із них сходить з дистанції, передчасно покинувши наш задрипаний світ вперед ногами. Нерви не витримали.

Та є й справді чого хвилюватися, бо, як казав товариш Сталін, "у чекиста есть только два пути - на выдвижение или в тюрьму". Але те саме чекає і усіх наших чиновників та державних мужів. Особливо, коли тигрюля вийде на волю. Бо ніщо так не окрилить народ і не вихлюпне його нестримних симпатій до нового лідера, як суворий кримінальний терор.

Україна уже дозріла перетворитися на Велику Врадіївку.

І знову Шенталінскій: "всем им осталось недолго жить, совсем скоро они будут расстреляны суровыми товарищами, грядущими им на смену. Кроме двоих, Литвина и Курского, - эти застрелятся сами, чтобы упредить неизбежность, предпочтут смерть от собственной руки".

Цього разу я в цитату не втручався. Хоча можна було б товариша Курского поміняти на... А це вже ви самі, дорогі читачі... Без мене...

А я своє сказав.

Юрій ВИННИЧУК, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


останні новини

Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...