App Store Google Play

МОН може переглянути рішення про злиття вишів

03.07.2013 17:23
МОН може переглянути рішення про злиття вишів

У Міністерстві освіти та науки України не виключають можливість скасування розпорядження уряду про реорганізацію трьох дніпропетровських вузів.

"Звичайно, може бути все, що завгодно", - сказав директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко, відповідаючи на питання, чи може бути скасовано розпорядження уряду в частині реорганізації дніпропетровських вузів.

Водночас, він поскаржився на те, що  "керівники вузів, намагаючись вирішувати такі питання, нехай навіть громадські, залучають до цього студентів".

"Це найгірше - коли дітей залучають до якої-небудь боротьбі", - заявив чиновник.

«Перед винесенням документа на розгляд уряду він узгоджується з усіма зацікавленими міністерствами та відомствами, зокрема, з Міністерством аграрної політики. Приєднання навчальних закладів аграрного профілю до інших навчальних закладыв відбувалося, зокрема, з ініціативи міністра аграрної політики пана Присяжнюка. Як вони могли не знати?», - сказав директор департаменту.

При цьому Коровайченко розповів, що масово перепідпорядковувати Міністерству освіти вищих навчальних закладів, які перебувають у віданні інших відомств, поки не планується.

«У нас найбільша кількість вузів, які підпорядковані не Міносвіти - це аграрні, медичні та культури. Але я так розумію, що уряд поки не планує їх масово передавати нам у підпорядкування», - сказав він, підкресливши, що багатопрофільність в європейських університетах є звичною практикою.

Директор департаменту також зазначив, що на вступну кампанію 2013 року в дніпропетровських вишах реорганізація не вплине.

«Процедура така: після прийняття рішення, допустимо, про об'єднання (не має значення, яких навчальних закладів) йде процедура цього об'єднання - видається наказ про створення комісії, яка здійснює процедуру об'єднання. Це розтягується іноді на кілька місяців. Ясно, що в цей період виші ніхто не чіпає, і те держзамовлення, яке там було, і фінансово-економічна діяльність - залишаються в тому статусі, в якому були раніше, поки всі об'єднавчі процеси не відбудуться», - пояснив він.

Нагадаємо, 26 червня Кабінет міністрів прийняв рішення про об'єднання Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) з Дніпропетровської державної фінансової академією та Академією митної служби України (Дніпропетровськ), а також про злиття Національної академії харчових технологій та Аграрного університету (Одеса).

Учена рада ДДАУ звернувся з листом до президента Віктора Януковича з проханням скасувати розпорядження Кабміну про реорганізацію навчального закладу.

Викладачі та студенти Дніпропетровська й Одеси провели акції протесту проти реорганізації вишів.

Інтерфакс-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...