App Store Google Play

У Дніпропетровську СБУ почала полювати за собаками

28.03.2013 12:03

У Дніпропетровській області співробітники СБУ затримали собаку за звинуваченням у використанні спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.

Як повідомляє власник собаки Юрій, службовці дізналися що його вихованець носить на шиї трекер Xexun TK102-2, який використовується для визначення місця розташування тварини.

"Вчора здобув головний біль з СБУ. Трекер вилучили, мотивувавши це тим, що він є спеціальним технічним засобом. Мої аргументи про те, що у нього є світлова індикація і він не підходить під класифікацію СТЗ проігнорували. Якщо вміє відстежувати координати, є мікрофон, хоч маленький - все, це спецзасіб. Але я без трекера, як без рук, звик уже", - скаржиться власник пса.

Як пояснив Юрій, СБУ мотивувала своє рішення тим, що оскільки в пристрої є мікрофон, то це автоматично означає, що даний пристрій призначений для шпигунства.

"Те, що він не замаскований ні під який предмет, що у нього є світлова індикація сбушникам пофіг ... у них свої закони. Ну і Бог їм суддя. Не хочу про це. Ще хочу, щоб той, хто зарахував трекер до СТЗ здох від раку", - говорить Юрій.

Нагадаємо, що на думку СБУ такі пристрої, а також авторучки і автомобільні брелоки з відеокамерою вважаються шпигунською апаратурою, розробленою зарубіжними компаніями для шпигунства. За такі пристрої Служба безпеки України порушує кримінальні справи за ст. 359 КК і пачками притягує українців. Нещодавно, СБУ Херсона провела обшук квартири журналіста "ДК" В. Косенка з метою знайти автомобільний брелок, але в підсумку нічого не знайшла.

Відзначимо, що кілька тижнів тому "Дорожній контроль", перебуваючи в США, з метою експерименту, замовив в інтернеті авторучку з відеокамерою. Пристрій було надіслано й отримано поштою. Американська влада не вважає такі прилади шпигунською технікою і дозволяє їх вільний продаж. Єдині країни в світі де бояться брелоків і авторучок - це Україна, Росія і Білорусь. Як і в 1937 році, спецслужби масово порушують справи за статтею шпигунство роблячи з собаководів "агентів іноземної розвідки".

 roadcontrol.org.uaHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Юрій Фоменко

На узбіччі

Огріньський півострів. Шлях між мостами від Дніпра до Самари. Одні автівки цим шляхом летіли в місто, інші виривались з нього.  Повітряні вихори за ними підіймали опалий лист з землі назустріч па...
Наше суспільство ще не готове для дозволу на вільне володіння автомобілем.Між тим, на руках у людей накопичилася значна кількість автомобілів - як легальних, так і ні (у тому рахунку, завезених із зон...
Історія індустріальних парків в Європі налічує більше ста років. Їх початкова концепція - створення оптимальних умов для роботи промислових підприємств - актуальна до сих пір. В Європі індустріал...
Тимур Желдак

Про лемінгів

Вони живуть з нами в одному місті, їздять з нами в трамваї і - в більшості - живуть на наші податки.Щоранку вони вишиковуються в черги - символ щасливої радянської молодості - за краплиною ворожої про...