App Store Google Play

Погана погода та погана держава

25.03.2013 09:33

Варто статися найменшій пригоді на території України, як миттєво стає зрозуміло повна нездатність державного апарату впливати на ситуацію і вирішувати нагальні проблеми. Навіть погана погода може спричинити кризу. Державна система дає збої і не здатна виконувати функції забезпечення загальносуспільного блага, а органи примусу держави існують тільки у ролі охорони інтересів олігархічних кланів і інструменту вибивання бабла з населення. Організований узаконений рекет.

Представникам влади не цікаві проблеми громадян. Змінити щось стандартними методами у цій державній системі немає жодної можливості, з огляду на переплетення олігархічних кланів, що однаково фінансують як опозицію так і владу. Щоб настали зміни на краще необхідні революційні зміни у державної системи, у сфері державного управління та громадського самоврядування. З цієї точки зору дуже цікавим є побудова суспільства і держави як мережі. Мережі функціонують за принципом самоорганізації. Наприклад, коли немає державного апарату та органів примусу але кожен учасник національної спільноти знає що необхідно робити і робить з успіхом. Можна сказати це принцип контрольованого ідеями хаосу.

Часто люди задають питання, а чи буде працювати така система, чи це не фантазії, чи мережі можуть працювати у реальності? Прошу подивитися на приклад самоорганізації українського суспільства у боротьбі з стихією без допомоги відповідних державних органів. Хто ефективніше і швидше реагував на загрози, суспільство або держава? Хто надавав допомогу людям, розчищав дороги, відкривав пункти обігріву? Хто через соціальні мережі розповсюджував інформацію з метою допомогти тим хто потрапив у біду? Висновок один: національне суспільство, завдяки унікальній здатності до самоорганізації, ефективніше справляється з проблемами аніж державний апарат, на утримання якого це суспільство, до речі, сплачує кошти у вигляді податків, щоб саме чиновники вирішували дані проблеми.

Так не тільки у ситуації з погодою. Переважну більшість питань громадські активісти вирішать краще і дешевше ніж державні чиновники. Тож навіщо платити більше і утримувати за свій кошт армію чиновників та працівників органів примусу?

На даному історичному етапі стає зрозумілим, що ця держава чужа українському народу. З допомогою держави народ визискують. Як поміняти ситуацію? Одним з необхідних кроків є зміна форми державного устрою на мережеву державу. У мережевій державі стане неможливою корупція, сваволя "правооохоронних" органів, несправедливі суди, розкрадання бюджетних коштів, підкуп виборців, жебрацьке існування певних верств населення і ще багато багато іншого. Чому? Через всеохопність інформацією і інформованість людей - учасників Національного Організму. Завдяки невідворотності покарання винуватцям. Подивімось, навіть у дуже примітивному, зародковому стані ,мережеві форми управління, для вирішення проблем, ефективніші у рази аніж діяльність державних чиновників і управлінців.

А технічний прогрес не стоїть на місці, він йде вперед. У дуже близькому майбутньому можна буде створити Національну Хмару, де буде записаний колективний образ Нації і кожної людини, як учасника Нації у віртуалі. І це буде пов'язано з реальним часом. Через Національну Хмару можна буде побачити і прослідкувати події, оцінити їх, оцінити управлінця, суддю, громадського активіста, працівника податкової тощо. Від оцінки громади, від набраних балів, у мінус чи плюс, буде залежати кар'єра людини і не тільки у сфері управління державою, а й у бізнесі та багатьох інших сферах. Світ раніше або пізніше перейде до мережевого способу життя як прогресивного та кращого.

А нам необхідно якнайшвидше переходити до мережевих форм функціонування суспільством. Це наш шанс швидко та назавжди позбавитися паразитів: армії чиновників, політичних партій, збанкрутілої демократії, олігархії і бандитів при владі. Мережі - інший рівень суспільних відносин. Для перемоги народу над злочинцями необхідно перевести війну у інший формат, там де олігархічні клани не зможуть впливати на події та орієнтуватися.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...