App Store Google Play

У Дніпропетровську показилися коти

20.03.2013 15:59

За останній рік кількість зафіксованих випадків сказу збільшилася на 39%. Так, стрімке почастішання випадків захворювань ветеринари почали фіксувати в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

Окрім цього, якщо раніше основними переносниками сказу були червоні лисиці, то протягом останніх років ними стали коти. Про це повідомив кандидат ветеринарних наук, заступник директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарної експертизи Олег Неволько.

У минулому році в Україні зафіксовано 1979 випадків сказу. А в 2011-му - 1423, що означає збільшення кількості випадків захворювань на 39%.

«Сказ завдає значних збитків у країнах із пасовищним скотарством. Тому в європейських країнах великі кошти витрачають на здійснення заходів проти поширення сказу серед людей і тварин. Сказ має велике соціальне значення у зв'язку з абсолютною фатальністю для людини», - зазначає вчений.

За словами Олега Неволька, найбільш стрімке збільшення кількості випадків захворювань зафіксовано в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Тобто, відбувається міграція хвороби з північних та центральних районів у південно-західну частину України.

Також вчений зазначає, що наразі в Україні спостерігається суттєве зменшення ролі червоної лисиці у поширенні хвороби, яка завжди була основним стабільним збудником сказу, що передавався іншим тваринам, в тому числі й домашнім. Разом із тим, зафіксовано значне збільшення кількості випадків сказу у котів (559), що може бути пов'язано з відсутністю їх обов'язкової вакцинації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...