App Store Google Play

У Дніпропетровську показилися коти

20.03.2013 15:59

За останній рік кількість зафіксованих випадків сказу збільшилася на 39%. Так, стрімке почастішання випадків захворювань ветеринари почали фіксувати в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

Окрім цього, якщо раніше основними переносниками сказу були червоні лисиці, то протягом останніх років ними стали коти. Про це повідомив кандидат ветеринарних наук, заступник директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарної експертизи Олег Неволько.

У минулому році в Україні зафіксовано 1979 випадків сказу. А в 2011-му - 1423, що означає збільшення кількості випадків захворювань на 39%.

«Сказ завдає значних збитків у країнах із пасовищним скотарством. Тому в європейських країнах великі кошти витрачають на здійснення заходів проти поширення сказу серед людей і тварин. Сказ має велике соціальне значення у зв'язку з абсолютною фатальністю для людини», - зазначає вчений.

За словами Олега Неволька, найбільш стрімке збільшення кількості випадків захворювань зафіксовано в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Тобто, відбувається міграція хвороби з північних та центральних районів у південно-західну частину України.

Також вчений зазначає, що наразі в Україні спостерігається суттєве зменшення ролі червоної лисиці у поширенні хвороби, яка завжди була основним стабільним збудником сказу, що передавався іншим тваринам, в тому числі й домашнім. Разом із тим, зафіксовано значне збільшення кількості випадків сказу у котів (559), що може бути пов'язано з відсутністю їх обов'язкової вакцинації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...