App Store Google Play

У Дніпропетровську показилися коти

20.03.2013 15:59

За останній рік кількість зафіксованих випадків сказу збільшилася на 39%. Так, стрімке почастішання випадків захворювань ветеринари почали фіксувати в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

Окрім цього, якщо раніше основними переносниками сказу були червоні лисиці, то протягом останніх років ними стали коти. Про це повідомив кандидат ветеринарних наук, заступник директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарної експертизи Олег Неволько.

У минулому році в Україні зафіксовано 1979 випадків сказу. А в 2011-му - 1423, що означає збільшення кількості випадків захворювань на 39%.

«Сказ завдає значних збитків у країнах із пасовищним скотарством. Тому в європейських країнах великі кошти витрачають на здійснення заходів проти поширення сказу серед людей і тварин. Сказ має велике соціальне значення у зв'язку з абсолютною фатальністю для людини», - зазначає вчений.

За словами Олега Неволька, найбільш стрімке збільшення кількості випадків захворювань зафіксовано в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Тобто, відбувається міграція хвороби з північних та центральних районів у південно-західну частину України.

Також вчений зазначає, що наразі в Україні спостерігається суттєве зменшення ролі червоної лисиці у поширенні хвороби, яка завжди була основним стабільним збудником сказу, що передавався іншим тваринам, в тому числі й домашнім. Разом із тим, зафіксовано значне збільшення кількості випадків сказу у котів (559), що може бути пов'язано з відсутністю їх обов'язкової вакцинації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...