App Store Google Play

На Дніпропетровщині «зачищають» лікарні перед виборами

01.03.2013 09:32

Цієї неділі у 7-ми округах Дніпропетровщини відбудуться довибори депутатів обласної та міської рад. Опозиція стверджує, що влада готується застосувати адмінресурс - наприклад, уже зараз лікарні Дніпропетровська масово «зачищають» від хворих, що перебувають на стаціонарному лікуванні і можуть проголосувати «не так». Водночас медики усі звинувачення категорично відкидають і пояснюють, що лише забезпечують організаційну складову голосування. Тим часом незалежні експерти говорять про замовчування самого факту виборів місцевою владою і прогнозують рекордно низьку явку виборців.
 
Пані Галина на умовах анонімності розповіла Радіо Свобода про випадок, який стався з нею в діагностичному центрі Дніпропетровської області. Каже: їй було рекомендоване 2-тижневе стаціонарне лікування, однак більше тижня вона не могла лягти до закладу, хоча мала всі документи й припис лікаря. Розказує: медики установи їй тричі порадили приходи після 18 лютого, щоб вона залишалася в лікарні на 3 березня, день виборів, і проголосувала на закритій дільниці. Пані Галина відмовилась, тоді її, мовляв, пролікували тиждень і зразу виписали додому. А на її місце до лікарняної палати поклали слухнянішого пацієнта, стверджує жінка.
 
«Мені сказали, що їм потрібні люди з конкретних районів, які повинні бути в лікарні третього числа, щоб вони голосували. Ми в палаті говорили з людьми: люди в принципі не могли зрозуміти, що до чого, для чого питають з якого району, ніколи не питали, адже ніде ніякої інформації про вибори немає. Нас виписали на тому тижні - чотирьох людей з палати, аби покласти інших. В нашу палату поклали стареньких й, їм все одно, за кого голосувати, їм аби сердечко підлікувати. До лікарів у мене ніяких претензій, вони заручники ситуації. І це відбувається в усіх лікарнях. Кого покласти, кого не покласти... Люди просяться пролікуватись, а їм можуть відмовити. Фактично підшукуються люди з тих районів, які їм наказали», - розповіла Радіо Свобода пацієнтка лікарні.
 
В обласному діагностичному центрі, на який поскаржилась пацієнтка, всі звинувачення відкидають. Головний лікар установи Юрій Григоренко каже: можливо, жінка «не так зрозуміла» - їй, певно, виписали додому через медичні показання, але ніяк не через небажання голосувати в лікарні, і тим паче не через політичні погляди. За словами головного лікаря, в день виборів у лікарні голосуватиме близько 80 пацієнтів зі 130-ти, які лежать в стаціонарі.
 
«У нас закрита виборча дільниця. Адміністрація відповідає за організацію виборчого процесу. Ми маємо забезпечити роботу комісії, організувати і подати список виборців, який подається за 10 днів. Усі хворі до нас надходять з паспортами, ми перевіряємо прописку, ніяких скарг на це не надходило. Можливо, цій жінці відмовили з медичних показань, але через прописку і тим більше через політичні уподобання - це виключено. Принаймні вона до мене не зверталась», - зазначив Юрій Григоренко.
 
Влада робить акцент на адмінресурс - громадський активіст
 
У тому, що влада застосовує адміністративний ресурс, готуючись до місцевих виборів на Дніпропетровщині, не сумніваються в Громадянській мережі «Опора». Координатор «Опори» в регіоні Сергій Федько каже, що у провладних кандидатів, що балотуються цього разу, немає серйозних фінансових ресурсів і кадрів, аби вести масштабну виборчу кампанію, звідси - розрахунок на адмінресурс. Громадське об'єднання зафіксувало не один випадок його застосування у різних округах, повідомив Радіо Свобода Сергій Федько.
 
«Влада робить акцент на адмінресурс, планує за рахунок адмінресурсу виграти вибори. У Кривому Розі в ЖЕКах зараз проводять зустрічі - під виглядом звіту депутатів різних рівнів про свою діяльність проводиться агітація за кандидата від влади. В Синельниковому, де є великий залізничний вузол і багато виборців залізничники, була зафіксована «Опорою» така ситуація - зібрали залізничників, аби начебто вирішити питання 13-ої зарплати. Насправді цієї теми не торкались, а натомість проводилась агітація за провладного кандидата - комуніста. Ось реальні приклади», - сказав представник «Опори».
 
Громадська мережа «Опора» також прогнозує, що через замовчування виборів на Дніпропетровщину очікує рекордно низька явка - не більше 20%, а чим менша явка, тим легше сфальшувати результати, впевнені в «Опорі».
 
3 березня на Дніпропетровщині обиратимуть шістьох депутатів обласної та одного депутата міської ради - замість тих, які втратили мандати, ставши народними депутатами України. На місця шести обранців, які вибули, наразі претендує 55 осіб, тобто понад 9 кандидатів на місце. На місце депутата міської - 11 претендентів.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...