App Store Google Play

На Дніпропетровщині «зачищають» лікарні перед виборами

01.03.2013 09:32

Цієї неділі у 7-ми округах Дніпропетровщини відбудуться довибори депутатів обласної та міської рад. Опозиція стверджує, що влада готується застосувати адмінресурс - наприклад, уже зараз лікарні Дніпропетровська масово «зачищають» від хворих, що перебувають на стаціонарному лікуванні і можуть проголосувати «не так». Водночас медики усі звинувачення категорично відкидають і пояснюють, що лише забезпечують організаційну складову голосування. Тим часом незалежні експерти говорять про замовчування самого факту виборів місцевою владою і прогнозують рекордно низьку явку виборців.
 
Пані Галина на умовах анонімності розповіла Радіо Свобода про випадок, який стався з нею в діагностичному центрі Дніпропетровської області. Каже: їй було рекомендоване 2-тижневе стаціонарне лікування, однак більше тижня вона не могла лягти до закладу, хоча мала всі документи й припис лікаря. Розказує: медики установи їй тричі порадили приходи після 18 лютого, щоб вона залишалася в лікарні на 3 березня, день виборів, і проголосувала на закритій дільниці. Пані Галина відмовилась, тоді її, мовляв, пролікували тиждень і зразу виписали додому. А на її місце до лікарняної палати поклали слухнянішого пацієнта, стверджує жінка.
 
«Мені сказали, що їм потрібні люди з конкретних районів, які повинні бути в лікарні третього числа, щоб вони голосували. Ми в палаті говорили з людьми: люди в принципі не могли зрозуміти, що до чого, для чого питають з якого району, ніколи не питали, адже ніде ніякої інформації про вибори немає. Нас виписали на тому тижні - чотирьох людей з палати, аби покласти інших. В нашу палату поклали стареньких й, їм все одно, за кого голосувати, їм аби сердечко підлікувати. До лікарів у мене ніяких претензій, вони заручники ситуації. І це відбувається в усіх лікарнях. Кого покласти, кого не покласти... Люди просяться пролікуватись, а їм можуть відмовити. Фактично підшукуються люди з тих районів, які їм наказали», - розповіла Радіо Свобода пацієнтка лікарні.
 
В обласному діагностичному центрі, на який поскаржилась пацієнтка, всі звинувачення відкидають. Головний лікар установи Юрій Григоренко каже: можливо, жінка «не так зрозуміла» - їй, певно, виписали додому через медичні показання, але ніяк не через небажання голосувати в лікарні, і тим паче не через політичні погляди. За словами головного лікаря, в день виборів у лікарні голосуватиме близько 80 пацієнтів зі 130-ти, які лежать в стаціонарі.
 
«У нас закрита виборча дільниця. Адміністрація відповідає за організацію виборчого процесу. Ми маємо забезпечити роботу комісії, організувати і подати список виборців, який подається за 10 днів. Усі хворі до нас надходять з паспортами, ми перевіряємо прописку, ніяких скарг на це не надходило. Можливо, цій жінці відмовили з медичних показань, але через прописку і тим більше через політичні уподобання - це виключено. Принаймні вона до мене не зверталась», - зазначив Юрій Григоренко.
 
Влада робить акцент на адмінресурс - громадський активіст
 
У тому, що влада застосовує адміністративний ресурс, готуючись до місцевих виборів на Дніпропетровщині, не сумніваються в Громадянській мережі «Опора». Координатор «Опори» в регіоні Сергій Федько каже, що у провладних кандидатів, що балотуються цього разу, немає серйозних фінансових ресурсів і кадрів, аби вести масштабну виборчу кампанію, звідси - розрахунок на адмінресурс. Громадське об'єднання зафіксувало не один випадок його застосування у різних округах, повідомив Радіо Свобода Сергій Федько.
 
«Влада робить акцент на адмінресурс, планує за рахунок адмінресурсу виграти вибори. У Кривому Розі в ЖЕКах зараз проводять зустрічі - під виглядом звіту депутатів різних рівнів про свою діяльність проводиться агітація за кандидата від влади. В Синельниковому, де є великий залізничний вузол і багато виборців залізничники, була зафіксована «Опорою» така ситуація - зібрали залізничників, аби начебто вирішити питання 13-ої зарплати. Насправді цієї теми не торкались, а натомість проводилась агітація за провладного кандидата - комуніста. Ось реальні приклади», - сказав представник «Опори».
 
Громадська мережа «Опора» також прогнозує, що через замовчування виборів на Дніпропетровщину очікує рекордно низька явка - не більше 20%, а чим менша явка, тим легше сфальшувати результати, впевнені в «Опорі».
 
3 березня на Дніпропетровщині обиратимуть шістьох депутатів обласної та одного депутата міської ради - замість тих, які втратили мандати, ставши народними депутатами України. На місця шести обранців, які вибули, наразі претендує 55 осіб, тобто понад 9 кандидатів на місце. На місце депутата міської - 11 претендентів.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...