App Store Google Play

В Україні стартувала акція за екологічне святкування Нового року

26.12.2012 14:31

У шести великих містах України - Дніпропетровську, Харкові, Києві, Одесі, Полтаві та Сімферополі - відбувається акція "НеЯЛИНКА 2013".

Волонтери, захисники довкілля почали навчати всіх охочих людей, як зустріти Новий рік без шкоди для природи.  

Цей рух розпочався з Дніпропетровська - активісти вийшли на вулиці, щоб роздати перехожим інформаційні листівки й закликати зустрічати Новий рік у "стилі еко", тобто "не завдаючи шкоди природі, а значить, і собі".

Замість пластикових новорічних іграшок - прикраси з пресованого картону або паперові, склеєні власноруч, замість зрубаної ялинки - жива ялинка в горщику а то й взагалі без неї - ось що пропонують волонтери. Вони також закликають більше замислюватись над подарунками, аби після свят купа придбаного на розпродажах не стала сміттям.

Ялинки з шишок, паперу й ... огірків

Молоді люди ведуть роботу й у соціальних мережах - ВКонтакте і Фейсбук, там викладають конкретні поради, як зустріти новий рік екологічно і збирають досвід однодумців. Одна з координаторів акції в Дніпропетровську Ольга Архипова каже: підготовка свята в стилі "еко" потребуватиме більше часу та зусиль, але воно того варте.

"Ми даємо купу варіантів, в Інтернеті є купа ідей, а ми чекаємо, що у людей будуть свої нестандартні ідеї, підходи", - зазначає Ольга Архипова.

"Як варіант - національний - дідух, який зі збіжжя роблять. Купа ідей, можна увімкнути фантазію", - додає її однодумець Любомудр Назарьев

У рамках акції молоді люди також оголосили всеукраїнський конкурс альтернативної ялинки. Це може бути лісова красуня з екологічних матеріалів - з шишок, паперу, навіть з огірків чи капусти, її можна з'їсти прямо за святковим столом. Серед учасників будуть обрані троє переможців, вони отримають екологічні призи. Результати оголосять 3 січня, зазначають організатори.

Головна ялинка Дніпропетровщини неекологічна - з металу та пластику

​​Зрубана ялинка - неетично, але екологічніше за пластик? 

Водночас громадські активісти-екологи застерігають: відмовлятись від живої ялинки на користь пластикової, за останніми дослідженнями, нераціонально. Пластикова прослужить довше, однак проблем з її утилізацією набагато більше, каже громадська активістка Любов Колосовська

"Ми це питання вивчили і з'ясували, що екологічніше навіть зрубати ялинку, ніж використовувати пластикову. При виготовленні пластикової ялинки використовується сфера нафтопереробки, це токсичні викиди, парникові гази. А полівінілхлорид, з якого вона робиться, не розкладається. Рано чи пізно ця ялинка стане сміттям і її ніхто вже не переробить. З іншого боку, зрубана ялинка - це неетично. Дуже багато питань є такими ж дискусійними", - вважає Колосовська. 

Між тим на вулицях Дніпропетровська, як виглядає, прихильників екосвяткувань не так і багато. Жива ялинка й скляні чи пластикові іграшки для багатьох звичніші.

"Для нас, як для дорослих людей, дуже важливо,щоб ялинка була справжня, як у дитинстві. Так як пахне хвоя, ніщо не пахне"

"Я ставлю штучну. Мені шкода справжню ялинку. Чоловік просить чогось свіженького, щоб пахло, тоді я купую просто віночок із гілочок і все", - говорили Радіо Свобода перехожі.

Водночас молоді люди, що започаткували акцію "НЕялинка", заявляють про амбітні цілі - хочуть продовжити справу громадського захисту довкілля відомого українського еколога Володимира Гончаренка, який загинув за нез'ясованих обставин влітку 2012 року.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якась нездорова знову пішла хвиля від керівництва ЗСУ. То якийсь пулковник, маріупольський сиділець, добровольців не зміг за рік розгледіти, хоча вони у нього під носом були і сам Марік визволяли, і в...
Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...