App Store Google Play

В Україні стартувала акція за екологічне святкування Нового року

26.12.2012 14:31

У шести великих містах України - Дніпропетровську, Харкові, Києві, Одесі, Полтаві та Сімферополі - відбувається акція "НеЯЛИНКА 2013".

Волонтери, захисники довкілля почали навчати всіх охочих людей, як зустріти Новий рік без шкоди для природи.  

Цей рух розпочався з Дніпропетровська - активісти вийшли на вулиці, щоб роздати перехожим інформаційні листівки й закликати зустрічати Новий рік у "стилі еко", тобто "не завдаючи шкоди природі, а значить, і собі".

Замість пластикових новорічних іграшок - прикраси з пресованого картону або паперові, склеєні власноруч, замість зрубаної ялинки - жива ялинка в горщику а то й взагалі без неї - ось що пропонують волонтери. Вони також закликають більше замислюватись над подарунками, аби після свят купа придбаного на розпродажах не стала сміттям.

Ялинки з шишок, паперу й ... огірків

Молоді люди ведуть роботу й у соціальних мережах - ВКонтакте і Фейсбук, там викладають конкретні поради, як зустріти новий рік екологічно і збирають досвід однодумців. Одна з координаторів акції в Дніпропетровську Ольга Архипова каже: підготовка свята в стилі "еко" потребуватиме більше часу та зусиль, але воно того варте.

"Ми даємо купу варіантів, в Інтернеті є купа ідей, а ми чекаємо, що у людей будуть свої нестандартні ідеї, підходи", - зазначає Ольга Архипова.

"Як варіант - національний - дідух, який зі збіжжя роблять. Купа ідей, можна увімкнути фантазію", - додає її однодумець Любомудр Назарьев

У рамках акції молоді люди також оголосили всеукраїнський конкурс альтернативної ялинки. Це може бути лісова красуня з екологічних матеріалів - з шишок, паперу, навіть з огірків чи капусти, її можна з'їсти прямо за святковим столом. Серед учасників будуть обрані троє переможців, вони отримають екологічні призи. Результати оголосять 3 січня, зазначають організатори.

Головна ялинка Дніпропетровщини неекологічна - з металу та пластику

​​Зрубана ялинка - неетично, але екологічніше за пластик? 

Водночас громадські активісти-екологи застерігають: відмовлятись від живої ялинки на користь пластикової, за останніми дослідженнями, нераціонально. Пластикова прослужить довше, однак проблем з її утилізацією набагато більше, каже громадська активістка Любов Колосовська

"Ми це питання вивчили і з'ясували, що екологічніше навіть зрубати ялинку, ніж використовувати пластикову. При виготовленні пластикової ялинки використовується сфера нафтопереробки, це токсичні викиди, парникові гази. А полівінілхлорид, з якого вона робиться, не розкладається. Рано чи пізно ця ялинка стане сміттям і її ніхто вже не переробить. З іншого боку, зрубана ялинка - це неетично. Дуже багато питань є такими ж дискусійними", - вважає Колосовська. 

Між тим на вулицях Дніпропетровська, як виглядає, прихильників екосвяткувань не так і багато. Жива ялинка й скляні чи пластикові іграшки для багатьох звичніші.

"Для нас, як для дорослих людей, дуже важливо,щоб ялинка була справжня, як у дитинстві. Так як пахне хвоя, ніщо не пахне"

"Я ставлю штучну. Мені шкода справжню ялинку. Чоловік просить чогось свіженького, щоб пахло, тоді я купую просто віночок із гілочок і все", - говорили Радіо Свобода перехожі.

Водночас молоді люди, що започаткували акцію "НЕялинка", заявляють про амбітні цілі - хочуть продовжити справу громадського захисту довкілля відомого українського еколога Володимира Гончаренка, який загинув за нез'ясованих обставин влітку 2012 року.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Розчарування – відчуття, що не перестає переслідувати українців з року в рік. Чергове розчарування з присмаком зради відчули і дніпряни. У 2015-му був прилив енергії та віри, впевненості, що нар...
…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...