App Store Google Play

“Батьківщина» вважає, що бюджет-2013 є замилюванням очей

26.12.2012 17:52

Сьогодні дніпропетровська міська рада затвердила кошторис на майбутній рік. Рішення приймалось більшістю, яку забезпечили фракції ПР та КПУ, адже опозиція за запропонований проект не голосувала.

Головною причиною, чому «Батьківщина» відмовилася натискати кнопки «за» - втричі збільшена сума відрахувань до державного бюджету. Як і очкувалось, з прибутків міста наступного року буде вилучено майже у чотири рази більше коштів - 149,9 мільйонів гривень.
Водночас, місто має платити за раніше залучені кредити та запозичення, які активно брало упродовж останнього часу. Так, у 2013 по кредитах доведеться сплатити майже 143 мільйони гривень. Вкупі зі збільшенням вилучень, місто втрачає понад 243 млн.грн.

В опозиції цю цифру назвали «нокаутуючим ударом», в першу чергу по соціальних напрямках.

На знесилену і розтяту внаслідок експериментальної медичної реформи наступного року виділено 215 мільойнів гривень. Сума солідна, кажуть в опозиції, проте якщо придивитись уважніше, то зясується, що левову її частку (76%) складає зарплата медичного персоналу, а от на ліки, ремонти та інше грошей майже не лишається.

«Витрати на медикаменти розраховуються виходячи з вартості одного лабораторного дослідження - 1,15 грн., вартості одного ліжко-дня по денному стаціонару 37 коп, вартості одного виклику «швидкої» 5,24 грн. Вартість одного відвідування лікаря запланована на рівні 31 коп», - звертає увагу керівник фракції «Батьківщина» в міській раді Максим Курячий.

Не кращі справи і в освіті. На поточні витрати утримання закладів освіти виділено вполовину менше, ніж торік. Якщо у 2012 ця сума становила 29,5 млн, то у 2013 - лише близько 15 млн.

Ще гірше з проведенням капітальних ремонтів у школах та дитячих садках. Цьогоріч на ці потреби виділялося 24 мільйони, а наступного року - лише п'ять мільйонів! Тобто фінансування скоротили майже вп'ятеро!

«Неважко уявити, на чиї плечі ляже тягар фінансування ремонтів», - говорять в «батьківщині», натякаючи на батьків школярів, які змушені будуть платити за це з власної кишені.

Загалом, витрати на ремонт житлового фонду у 2013 скорочено на 12 мільйонів. Водночас, про себе влада не забуває і вже виділила на ремонт будівлі окружного адмінсуду 1,3 млн.грн.

«Місто може і має заробляти! - впевнений Курячий - Відтак ми закликаємо владу до конструктивної співпраці».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...