App Store Google Play

В Мінрегіонбуді очікують десант з дніпропетровських кадрів

25.12.2012 10:23
Після призначення колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА Геннадія Темника міністром регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства у міністерство можуть бути призначені фахівці з Дніпропетровська.

Таку думку кореспонденту УНІАН висловив голова Союзу власників житла України, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

«З одного боку, є мінуси від того, що все ж таки мають приходити відомі в національному масштабі люди. Однак, з іншого боку, зрозуміло, що віце-прем'єр, екс-голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул повністю займатиметься роботою міністерства, а це його довірена особа. Думаю, що слід чекати приїзду великої кількості дніпропетровських колег у міністерство», - сказав він.

Оцінюючи кроки з реформування ЖКГ попереднім складом міністерства, пан Кучеренко відзначив, що «спадщина дісталася ніяка, тому що уряд «папєрєдніков», я вважаю, реформу провалив повністю. Не випадково їх жодного разу не заслуховувала Верховна Рада, хоча відповідно до закону кожного травня вони мали рапортувати. Я вважаю, що реформу провалено, і її, по суті, перестали фінансувати, тому що жодних структурних змін немає».

Серед основних завдань нового віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула експерт бачить налагодження контактів з мерами, з Асоціацією міст, яку очолює його батько, мер Кривого Рогу.

«Йому потрібно буде з місцевим самоврядуванням намагатися в умовах бюджетного голоду якось будувати відносини. І в контексті цих бюджетних відносин вписувати програми і реформування «комуналки», доступне житло і таке інше... Інша справа, наскільки йому вистачить лобістських можливостей, щоб відвоювати свій шматок бюджетного пирога в битві з монополістами. Комунальники і місцеве самоврядування повністю програли боротьбу за бюджет, все пішло на догоду монопольним групам», - додав Олексій Кучеренко.

Водночас, на його думку, у Дніпропетровській області спостерігалися серйозні зрушення у будівництві, були реалізовані пілотні проекти, «щодо комуналки, щодо ОСББ вони достатньо непогано працювали». Оцінюючи роботу нового міністра в умовах урізаного фінансування наступного року, експерт сказав: «З одного боку, грошей мало і можна поспівчувати. А з іншого боку, оскільки ніяких структурних змін не проведено, законів не прийнято, моделі нові не запущені, і не можна давати грошей у цю сферу, тому що розкрадуть так, як це робилося весь час».

Серед «мінусів» ситуації Кучеренко назвав втрату Мінрегіонбудом «інституційної пам'яті».

«За кожної зміни міністра новий слабко розумів, чим займаються міністерство і підлеглі. Зараз, думаю, це ще посилюватиметься», - зазначив експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...