App Store Google Play

В Мінрегіонбуді очікують десант з дніпропетровських кадрів

25.12.2012 10:23
Після призначення колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА Геннадія Темника міністром регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства у міністерство можуть бути призначені фахівці з Дніпропетровська.

Таку думку кореспонденту УНІАН висловив голова Союзу власників житла України, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

«З одного боку, є мінуси від того, що все ж таки мають приходити відомі в національному масштабі люди. Однак, з іншого боку, зрозуміло, що віце-прем'єр, екс-голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул повністю займатиметься роботою міністерства, а це його довірена особа. Думаю, що слід чекати приїзду великої кількості дніпропетровських колег у міністерство», - сказав він.

Оцінюючи кроки з реформування ЖКГ попереднім складом міністерства, пан Кучеренко відзначив, що «спадщина дісталася ніяка, тому що уряд «папєрєдніков», я вважаю, реформу провалив повністю. Не випадково їх жодного разу не заслуховувала Верховна Рада, хоча відповідно до закону кожного травня вони мали рапортувати. Я вважаю, що реформу провалено, і її, по суті, перестали фінансувати, тому що жодних структурних змін немає».

Серед основних завдань нового віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула експерт бачить налагодження контактів з мерами, з Асоціацією міст, яку очолює його батько, мер Кривого Рогу.

«Йому потрібно буде з місцевим самоврядуванням намагатися в умовах бюджетного голоду якось будувати відносини. І в контексті цих бюджетних відносин вписувати програми і реформування «комуналки», доступне житло і таке інше... Інша справа, наскільки йому вистачить лобістських можливостей, щоб відвоювати свій шматок бюджетного пирога в битві з монополістами. Комунальники і місцеве самоврядування повністю програли боротьбу за бюджет, все пішло на догоду монопольним групам», - додав Олексій Кучеренко.

Водночас, на його думку, у Дніпропетровській області спостерігалися серйозні зрушення у будівництві, були реалізовані пілотні проекти, «щодо комуналки, щодо ОСББ вони достатньо непогано працювали». Оцінюючи роботу нового міністра в умовах урізаного фінансування наступного року, експерт сказав: «З одного боку, грошей мало і можна поспівчувати. А з іншого боку, оскільки ніяких структурних змін не проведено, законів не прийнято, моделі нові не запущені, і не можна давати грошей у цю сферу, тому що розкрадуть так, як це робилося весь час».

Серед «мінусів» ситуації Кучеренко назвав втрату Мінрегіонбудом «інституційної пам'яті».

«За кожної зміни міністра новий слабко розумів, чим займаються міністерство і підлеглі. Зараз, думаю, це ще посилюватиметься», - зазначив експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...