App Store Google Play

Дніпропетровців просять купувати безпечні ялинки і петарди

25.12.2012 14:53

Міська влада закликає городян дотримуватись правил безпеки під час відзначення новорічних та різдвяних свят.

Зокрема, в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення просять дніпропетровців купувати піротехнічні засоби лише у спеціалізованих магазинах, де покупцю видадуть сертифікат якості та інструкцію щодо користування цим засобом.

«Звертайте також увагу на термін придатності, оскільки використовувати прострочений піротехнічний засіб небезпечно для життя. Ні в якому разі не можна дозволяти дітям використовувати піротехніку. Пам'ятайте і про те, що встановлювати її можна лише на відкритій території та на певній відстані від людей. Заборонено використовувати салюти та інші піротехнічні вироби на балконах. Минулого року в результаті необережного поводження з піротехнікою під час новорічних свят було травмовано 12 чоловік, у тому числі і діти», - пордив начальник управління Серій Гайдук.

Цього року правоохоронці зняли з реалізації близько 64 тисяч одиниць піротехнічних виробів, які продавалися без сертифікатів. На правопорушників складено 50 адміністративних протоколів на суму 47 тисяч гривень. Штраф за незаконний продаж піротехнічних засобів - від 595 до 1020 гривень із конфіскацією піротехніки.

Обачними слід бути і при купівлі ялинки. Для того, щоб купити безпечне дерево, потрібно знати, що ялинки, призначені для продажу у новорічний період, мають свій штрих-код та індивідуальний номер. Електронний чіп має кріпитися до стовбура дерева. У продавців повинні бути накладні на придбання дерев, фітосертифікат (якщо хвойні дерева надійшли з іншої області) та дозвіл на торгівлю.

На сьогодні вже складено 50 адміністративних протоколів щодо незаконної торгівлі ялинками та вилучено близько 1000 дерев.

Ну а встановлювати зелену красуню слід подалі від опалювальних та електроприладів, також не можна запалювати поряд з ялинкою свічки. Використання не сертифікованих ялинкових гірлянд теж може бути небезпечним для життя, оскільки вони можуть спровокувати закорочення і займання в електромережах. Минулого року недотримання простих правил безпеки призвело до 10 пожеж у новорічну ніч.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...