App Store Google Play

Дніпропетровців просять купувати безпечні ялинки і петарди

25.12.2012 14:53

Міська влада закликає городян дотримуватись правил безпеки під час відзначення новорічних та різдвяних свят.

Зокрема, в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення просять дніпропетровців купувати піротехнічні засоби лише у спеціалізованих магазинах, де покупцю видадуть сертифікат якості та інструкцію щодо користування цим засобом.

«Звертайте також увагу на термін придатності, оскільки використовувати прострочений піротехнічний засіб небезпечно для життя. Ні в якому разі не можна дозволяти дітям використовувати піротехніку. Пам'ятайте і про те, що встановлювати її можна лише на відкритій території та на певній відстані від людей. Заборонено використовувати салюти та інші піротехнічні вироби на балконах. Минулого року в результаті необережного поводження з піротехнікою під час новорічних свят було травмовано 12 чоловік, у тому числі і діти», - пордив начальник управління Серій Гайдук.

Цього року правоохоронці зняли з реалізації близько 64 тисяч одиниць піротехнічних виробів, які продавалися без сертифікатів. На правопорушників складено 50 адміністративних протоколів на суму 47 тисяч гривень. Штраф за незаконний продаж піротехнічних засобів - від 595 до 1020 гривень із конфіскацією піротехніки.

Обачними слід бути і при купівлі ялинки. Для того, щоб купити безпечне дерево, потрібно знати, що ялинки, призначені для продажу у новорічний період, мають свій штрих-код та індивідуальний номер. Електронний чіп має кріпитися до стовбура дерева. У продавців повинні бути накладні на придбання дерев, фітосертифікат (якщо хвойні дерева надійшли з іншої області) та дозвіл на торгівлю.

На сьогодні вже складено 50 адміністративних протоколів щодо незаконної торгівлі ялинками та вилучено близько 1000 дерев.

Ну а встановлювати зелену красуню слід подалі від опалювальних та електроприладів, також не можна запалювати поряд з ялинкою свічки. Використання не сертифікованих ялинкових гірлянд теж може бути небезпечним для життя, оскільки вони можуть спровокувати закорочення і займання в електромережах. Минулого року недотримання простих правил безпеки призвело до 10 пожеж у новорічну ніч.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...