App Store Google Play

Природоохоронна прокуратура зупинила добувачів щебеню

21.12.2012 12:16
Дніпропетровською міжрайонною екологічною прокуратурою під час проведення перевірки дотримання вимог чинного природоохоронного законодавства в діяльності підприємства, яке здійснює свою діяльність з видобутку гірничої маси та її переробки на щебінь встановлено низку порушень.

В порушення ст. 44 Водного кодексу України, підприємством тривалий час допускається скид забруднюючих речовин у зворотних господарчо-побутових водах в річку Дніпро та його підземні водоносні горизонти, дієві заходи щодо запобігання порушень вимог природоохоронного законодавства не вживалися.

Для власних потреб та пилозаглушення використовується вода із свердловин. Централізоване водопостачання та водовідведення на підприємстві відсутнє, воно є первинним користувачем технічної води (кар'єрні води) та здійснює скид стічних вод у річку Дніпро.

В порушення ст. ст. 44, 105 Водного кодексу України, ст.35 Закону України «Про охорону земель», ст. ст. 96, 164 Земельного кодексу України, господарчо-бутові стоки підприємства відводяться до вигрібної ями (накопичувача), контроль за станом накопичувача та його впливом на підземні горизонти не здійснюється.

Також, перевіркою встановлено, що договір на вивіз та утилізацію відходів вигрібної ями відсутній, що вказує на відсутність з боку керівництва контролю при його експлуатації. Обстеження ями не проводиться. Працівниками підприємства неефективно здійснюється контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів, що в свою чергу призводить до тривалих порушень вимог чинного законодавства, завдає збитків державі та громадянам, наносять шкоду річці Дніпро.

За вказаними фактами, з метою усунення виявлених порушень, прокуратурою внесено подання, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнено дві посадові особи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...