App Store Google Play

Природоохоронна прокуратура зупинила добувачів щебеню

21.12.2012 12:16
Дніпропетровською міжрайонною екологічною прокуратурою під час проведення перевірки дотримання вимог чинного природоохоронного законодавства в діяльності підприємства, яке здійснює свою діяльність з видобутку гірничої маси та її переробки на щебінь встановлено низку порушень.

В порушення ст. 44 Водного кодексу України, підприємством тривалий час допускається скид забруднюючих речовин у зворотних господарчо-побутових водах в річку Дніпро та його підземні водоносні горизонти, дієві заходи щодо запобігання порушень вимог природоохоронного законодавства не вживалися.

Для власних потреб та пилозаглушення використовується вода із свердловин. Централізоване водопостачання та водовідведення на підприємстві відсутнє, воно є первинним користувачем технічної води (кар'єрні води) та здійснює скид стічних вод у річку Дніпро.

В порушення ст. ст. 44, 105 Водного кодексу України, ст.35 Закону України «Про охорону земель», ст. ст. 96, 164 Земельного кодексу України, господарчо-бутові стоки підприємства відводяться до вигрібної ями (накопичувача), контроль за станом накопичувача та його впливом на підземні горизонти не здійснюється.

Також, перевіркою встановлено, що договір на вивіз та утилізацію відходів вигрібної ями відсутній, що вказує на відсутність з боку керівництва контролю при його експлуатації. Обстеження ями не проводиться. Працівниками підприємства неефективно здійснюється контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів, що в свою чергу призводить до тривалих порушень вимог чинного законодавства, завдає збитків державі та громадянам, наносять шкоду річці Дніпро.

За вказаними фактами, з метою усунення виявлених порушень, прокуратурою внесено подання, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнено дві посадові особи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...