App Store Google Play

На Дніпропетровщині почастішали шахрайства "на довірі"

21.12.2012 12:48

20 грудня до Жовтневого райвідділу Криворізького міського управління міліції о 11.10 звернулась пенсiонерка 1929 р.н. Заявниця повідомила про те, що о 11.00 двi невiдомi жiнки, представившись робiтниками виконкому, зайшли до її квартири, де запропонували допомогу в отриманнi пiльг, при цьому попередили, що в Українi будуть змiнюватись грошi зi старого зразку на новий.

Коли пенсіонерка дiстала свої заощадження у сумi 14 тис. грн, одна з жiнок поклала їх у конверт на якому зробила напис та повернула конверт заявницi, пiсля чого невстановленi жiнки вийшли з квартири та пiшли у невiдомому напрямку. Потерпіла вiдкривши конверт виявила чистi аркушi паперу.

За цим фактом слідчим відділом розпочато кримiнальне провадження за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Зловмисницям загрожує штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років. 

Тож правоохоронці невпинно радять: щоб не стати жертвою шахраїв, запам'ятайте найпростіші правила - ні в якому разі не впускайте до своєї оселі незнайомих вам осіб. Не реагуйте на будь-які їхні прохання, як-от „переповити дитину", „напитися води", „зняти порчу", „поворожити" і таке інше. Не слід забувати, що, відкриваючи двері своєї домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку.

Якщо до вас підійшли на вулиці з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше відірватися від нав'язливих добродіїв та піти геть. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути загіпнотизованими. Якщо відчепитися не вдається - покличте когось на допомогу. Поява стронньої людини відверне увагу шахрайок від вас і це допоможе вам звільнитися. Ні в якому разі не давайте шахраям своїх речей, грошей, коштовностей, навіть тимчасово, бо за першою річчю піде друга, третя. Не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно - зверніться по допомогу до сусідів, аби випровадити непроханих гостей з дому .

Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв - не зволікаючи повідомте за телефоном 102 правоохоронні органи, аби останні мали можливість по гарячих слідах затримати зловмисників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...