App Store Google Play

Чому дніпропетровські бояться донецьких?

21.12.2012 14:50

Деякі люди вважають, що для того, аби читати «Вісник держзакупівель», треба любити математику. Це не так. Насправді в мегабайтах тендерів розсипано стільки пристрасних людських історій, що жодному Маркесу не снилось.

Одна із найсвіжіших виникла завдяки стандартній  мегазв'язці «Центру протидії корупції» і народного депутата Лесі Оробець. Психологам у підручник.

Отож у серпні харківський автодор провів тендер на оцинковане огородження. Прийшло четверо: двоє з Донецька, двоє - з Дніпропетровська.  Якби тільки з Донецька, не виникло би жодних проблем: в одних ціна - 36 млн, в інших - 37 млн. Переможця виявити нескладно. Згідно з чинним законодавством.

Але тут сталася халепа. Дніпропетровці виставили  «дещо менші» ціни - 30 млн і 25 млн. Пропозицію на 30 відсіяли дідівським способом - «відсутність довідки, чинної на момент тендеру». А в тих, що з ціною 25, усі папери виявились в порядку. Ну, і так історично склалось, що 25 - це менше, ніж 36.

Але не будемо затягувати розв'язку. Договір на поставку огорожі було підписано з фірмою «ДонМеталЗбут». На суму... 36 мільйонів гривень.

Таке нестандартне закінчення історії збудило цікавість у наших друзів. Чим вони не могли не поділитись із ДФІ. Столичні КРУшники перепитали в харківських колег, і за кілька днів істина відкрилась. Виявилось, що переможець - дніпропетровське  ТОВ «МД Істейт» - відмовилось від 25-мільйонного замовлення. Самостійно. Без ніяких там - «пальці в двері».

Оскільки на полі залишились тільки дві донецькі команди, тендерний комітет був приречений визначити переможцем 36-мільйонну пропозицію. Знову ж таки згідно з чинним законодавством.

Але це ще не хепі-енд. Під час переписки народного депутата із контролюючими органами виявилось, що «вже ніхто нікуди не йде»: гроші в автодору раптово закінчились, тендер відмінили. Більше досліджувати закупівлю немає сенсу.

Нам залишається втішитись, що бюджет не витратився на зайвих 10 мільйонів. Ну, і відслідкувати наступного року повторне оголошення про початок цієї закупівлі. І запросити на неї всі регіони України. Щоб виявити сміливців. Раптом десь вони живуть...

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...