App Store Google Play

Чому дніпропетровські бояться донецьких?

21.12.2012 14:50

Деякі люди вважають, що для того, аби читати «Вісник держзакупівель», треба любити математику. Це не так. Насправді в мегабайтах тендерів розсипано стільки пристрасних людських історій, що жодному Маркесу не снилось.

Одна із найсвіжіших виникла завдяки стандартній  мегазв'язці «Центру протидії корупції» і народного депутата Лесі Оробець. Психологам у підручник.

Отож у серпні харківський автодор провів тендер на оцинковане огородження. Прийшло четверо: двоє з Донецька, двоє - з Дніпропетровська.  Якби тільки з Донецька, не виникло би жодних проблем: в одних ціна - 36 млн, в інших - 37 млн. Переможця виявити нескладно. Згідно з чинним законодавством.

Але тут сталася халепа. Дніпропетровці виставили  «дещо менші» ціни - 30 млн і 25 млн. Пропозицію на 30 відсіяли дідівським способом - «відсутність довідки, чинної на момент тендеру». А в тих, що з ціною 25, усі папери виявились в порядку. Ну, і так історично склалось, що 25 - це менше, ніж 36.

Але не будемо затягувати розв'язку. Договір на поставку огорожі було підписано з фірмою «ДонМеталЗбут». На суму... 36 мільйонів гривень.

Таке нестандартне закінчення історії збудило цікавість у наших друзів. Чим вони не могли не поділитись із ДФІ. Столичні КРУшники перепитали в харківських колег, і за кілька днів істина відкрилась. Виявилось, що переможець - дніпропетровське  ТОВ «МД Істейт» - відмовилось від 25-мільйонного замовлення. Самостійно. Без ніяких там - «пальці в двері».

Оскільки на полі залишились тільки дві донецькі команди, тендерний комітет був приречений визначити переможцем 36-мільйонну пропозицію. Знову ж таки згідно з чинним законодавством.

Але це ще не хепі-енд. Під час переписки народного депутата із контролюючими органами виявилось, що «вже ніхто нікуди не йде»: гроші в автодору раптово закінчились, тендер відмінили. Більше досліджувати закупівлю немає сенсу.

Нам залишається втішитись, що бюджет не витратився на зайвих 10 мільйонів. Ну, і відслідкувати наступного року повторне оголошення про початок цієї закупівлі. І запросити на неї всі регіони України. Щоб виявити сміливців. Раптом десь вони живуть...

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...