App Store Google Play

Чому дніпропетровські бояться донецьких?

21.12.2012 14:50

Деякі люди вважають, що для того, аби читати «Вісник держзакупівель», треба любити математику. Це не так. Насправді в мегабайтах тендерів розсипано стільки пристрасних людських історій, що жодному Маркесу не снилось.

Одна із найсвіжіших виникла завдяки стандартній  мегазв'язці «Центру протидії корупції» і народного депутата Лесі Оробець. Психологам у підручник.

Отож у серпні харківський автодор провів тендер на оцинковане огородження. Прийшло четверо: двоє з Донецька, двоє - з Дніпропетровська.  Якби тільки з Донецька, не виникло би жодних проблем: в одних ціна - 36 млн, в інших - 37 млн. Переможця виявити нескладно. Згідно з чинним законодавством.

Але тут сталася халепа. Дніпропетровці виставили  «дещо менші» ціни - 30 млн і 25 млн. Пропозицію на 30 відсіяли дідівським способом - «відсутність довідки, чинної на момент тендеру». А в тих, що з ціною 25, усі папери виявились в порядку. Ну, і так історично склалось, що 25 - це менше, ніж 36.

Але не будемо затягувати розв'язку. Договір на поставку огорожі було підписано з фірмою «ДонМеталЗбут». На суму... 36 мільйонів гривень.

Таке нестандартне закінчення історії збудило цікавість у наших друзів. Чим вони не могли не поділитись із ДФІ. Столичні КРУшники перепитали в харківських колег, і за кілька днів істина відкрилась. Виявилось, що переможець - дніпропетровське  ТОВ «МД Істейт» - відмовилось від 25-мільйонного замовлення. Самостійно. Без ніяких там - «пальці в двері».

Оскільки на полі залишились тільки дві донецькі команди, тендерний комітет був приречений визначити переможцем 36-мільйонну пропозицію. Знову ж таки згідно з чинним законодавством.

Але це ще не хепі-енд. Під час переписки народного депутата із контролюючими органами виявилось, що «вже ніхто нікуди не йде»: гроші в автодору раптово закінчились, тендер відмінили. Більше досліджувати закупівлю немає сенсу.

Нам залишається втішитись, що бюджет не витратився на зайвих 10 мільйонів. Ну, і відслідкувати наступного року повторне оголошення про початок цієї закупівлі. І запросити на неї всі регіони України. Щоб виявити сміливців. Раптом десь вони живуть...

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...