App Store Google Play

Погрожуючи прихильникам Павличенків, Рада суддів порушила Конституцію

13.12.2012 08:28

Член Всеукраїнського об'єднання "Свобода", правозахисник Віталій Купрій вважає, що Рада суддів України, порушуючи статтю 126 Конституції України, навмисно втручається в судову діяльність з метою домогтися ухвалення вигідного владі судового рішення у "справі родини Павличенків".

Так, 30 листопада на офіційному веб-порталі "Судова влада України" було оприлюднено звернення Ради суддів до організаторів та учасників громадських акцій "Волю Павличенкам". У зверненні високопосадовці-судді закликали прихильників родини Павличенків, які перебувають під вартою начебто за вбивство ними судді Зубкова, утриматися від спроб, на їхню думку, "неправомірного тиску на суд". "Нехай ваші патріотичні почуття членів громадянського суспільства візьмуть верх над бажанням публічно висловити слова солідарності й підтримки засудженим членам громадського об'єднання", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що 2 жовтня суд першої інстанції визнав 47-річного киянина Дмитра Павличенка та його 19-річного сина Сергія винними у вбивстві судді та засудив їх до довічного ув'язнення та 13 років тюрми відповідно. На разі зазначене рішення не набрало чинності та перебуває на стадії апеляції. Проте Рада суддів вважає, що проведення громадськістю масових акцій має на меті схилити суд до ухвалення бажаного судового рішення і є нічим іншим як спробою тиску на суд і втручанням у діяльність зі здійснення правосуддя, що неприпустимо в демократичному суспільстві. Також судді погрожують учасникам цих акцій, що відповідно до ст. 126 Конституції України "вплив на суддів у будь-який спосіб" заборонено і тягне за собою юридичну відповідальність.

Правозахисник-свободівець Віталій Купрій заявляє, що дії самих суддів є неправомірними. По-перше, утворення Ради суддів і її діяльність має відбуватися відповідно до статті 122 Закону України "Про судоустрій та статус суддів". По-друге, її повноваження чітко визначені в частині 6 вищевказаної статті, та, зокрема, включають здійснення контролю за організацією діяльності відповідних судів, внесення подання Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення їх із таких посад. Тобто Рада суддів має безпосередні важелі впливу на суддів, зокрема тих, які розглядають апеляційну скаргу Павличенків. Жодним нормативним актом Рада суддів не наділена повноваженнями звертатися до громадськості з закликами не проводити акції протесту, право на які визначено Конституцією України, або погрожувати юридичною відповідальністю будь-кому.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Вирок суду першої інстанції у "справі Павличенків" ще не має законної сили, тому вважати їх винними ніхто не має права. В порушення цієї конституційної норми в своєму зверненні Рада суддів безпосередньо називає батька та сина Павличенків засудженими, чим фактично подає сигнал суддям апеляційної інстанції вважати їх убивцями незалежно від показань свідків та інших матеріалів справи.

Частина 2 статті 376 Кримінального кодексу України чітко визначає, що вплив на суддю посадовою особою з використанням нею свого посадового стану визнається скоєнням злочину за обтяжуючих обставин. На підставі цього Віталій Купрій подав до Генеральної прокуратури та МВС заяви для притягнення членів Ради суддів до відповідальності за тиск на суддів у "справі Павличенків", а також озвучив факт неправомірності заяви Ради суддів у програмі журналіста Савіка Шустера "Адреналін", трансляція якої відбулася 11 грудня.

"Люди виходять на вулицю не тому, що бажають вплинути на ухвалення того або іншого судового рішення, а тому, що кожен розуміє: на разі в Україні через міліційно-прокурорське-суддівське свавілля, може в будь-який час опинитися на лаві підсудних та невинним провести решту свого життя у в'язниці. Громадськість таким чином висловлює недовіру всій державній владі та вимагає змін у суспільстві", - зазначив Віталій Купрій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...